На Херсонщині з'явилась гідроелектростанція

12.11.2012 17:15:00

У державному архіві Херсонської області відкрито виставку архівних документів «Перша ГЕС Херсонщини. До 85-річчя будівництва Великоолександрівської гідроелектростанції».

У державному архіві області відкрито виставку архівних документів «Перша ГЕС Херсонщини. До 85-річчя будівництва Великоолександрівської гідроелектростанції», де представлено документи з 1924 року, коли вперше районною радою розглядалося питання будівництва невеликої електростанції для потреб сільського господарства та переробної промисловості, і до 1950-х років, коли електростанція припинила роботу.
Великоолександрівська ГЕС була першою на Херсонщині. Кількість працівників складала 13 чоловік. Завдяки її роботі, вперше, у Великій Олександрівці були освітлені вулиці та будинки мешканців. Але, у післявоєнні роки до 1950-х років вона працювала лише як дизельна електростанція. А, коли була побудована Каховська ГЕС, то потреби у використанні Великоолександрівської ГЕС уже не було.
Наразі, у державному архіві області триває виставка архівних документів. Експозицію відвідали учні 10 класу обласного ліцею, для них проведено екскурсію по виставці та оглядову екскурсію архівом.

Корисні посилання