На Херсонщині презентували надзвичайну виставку, де атрибути війни перетворили на витвори мистецтва

24.04.2018 14:30:24
На Херсонщині презентували надзвичайну виставку, де атрибути війни перетворили на витвори мистецтва

Сьогодні, 24 квітня, у Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбулось урочисте відкриття культурно-мистецького проекту «Військово-польовий АРТ». Для відвідувачів у виставковому просторі представлено понад 300 арт-об'єктів, створених 150 майстрами народної творчості зі всієї України. Ідея цього незвичайного проекту полягає в тому, щоб сила таланту українських майстрів перетворила атрибути війни на витвори мистецтва, щоб показати, що сила Життя – сильніша за силу Смерті.

Нажаль, але в останні роки війна стала для України жахливою реальністю. В 2015 році у Києві виставку відвідав Президент України Петро Порошенко, який підтримав пропозицію автора проекту Павла Ротар провести виставку по всім областям України в рамках виконання прийнятої концепції по Національно-патріотичному вихованню.

Присутня на заході директор Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації Світлана Думинська відзначила, що виставки такого роду завжди загострюють у відвідувачів відчуття подій в країні, викликаючи різного роду дискусії.

«Ці експонати мистецького АРТу демонструють те, що українці навіть в самих складних ситуаціях завжди вірять в найкраще. І нам дуже приємно, що майстри Херсонщини також долучилися до цього проекту», - підкреслила Світлана Думинська та подарувала автору мистецької виставки Павлу Ротару  два томи книги пам’яті «Хронологія мужності», де представлені статті та фотографії про Героїв Херсонщини.

Творчі роботи створювали дуже талановиті майстри у різних техніках декоративно-прикладного мистецтва: вишивка, декоративний розпис, кераміка, ткацтво, лозоплетіння, різьба, печворк, соломоплетіння тощо. Серед майстрів-авторів виставки є декілька учасників АТО, які проходили службу безпосередньо в зоні бойових дій.

Куратор проекту Павло Ротар - сержант поліції полку ППСПОП МВС «Київ», боєць добровольчого батальйону «Золоті ворота». В ході  перебування у зоні АТО, він стикнувся з реаліями військового побуту. Зі специфічним, не притаманним для мирного життя середовищем.

«Мене зацікавили використані атрибути війни – ящики з під боєприпасів, різні гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів тощо. Так виникла ідея створити з  цих  атрибутів війни і смерті мистецькі витвори – арт- об’єкти.  При цьому, зовнішня краса експонатів виставки не повинна вводити глядачів в оману, що війна може бути хоч якось прикрашена. Вишуканий розпис на тубусі гранатомету не повертає людські життя, а іграшка з гільзами не має місця на дитячому майданчику. Дуже сподіваємось, що роздивляючись талановиті роботи майстрів, відвідувачі не забудуть,  що за кожним експонатом стоїть втрачене людське життя», - розповів присутнім Павло Ротар.

Ще підчас служби в зоні АТО він почав збирати використані прояви війни, і під час кожної ротації привозив їх до Києва, знаходив художників, майстрів народно-ужиткового мистецтва, пропонував їм взяти участь у майбутньому проекті. З того часу відбулась вже 31 виставка, а проект продовжує подорожувати Україною, постійно поповнюючи експозицію.

Крім того, в рамках проекту проводяться майстер-класи з різних видів народного мистецтва для дітей, ветеранів АТО, членів їх сімей та всіх бажаючих.

Нагадаємо, що виставка триватиме у Херсонському обласному краєзнавчому музеї (вулиця Соборна, 9) до 12 травня. Вхід вільний.



Корисні посилання