На навчальному семінарі розглянуто проблемні питання педіатрії

11.11.2016 16:44:44
На навчальному семінарі розглянуто проблемні питання педіатрії

11 листопада 2016 року в офісному центрі «Союз» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України відбувся навчальний семінар у дистанційному режимі «Проблемні питання педіатрії у практичній медицині». Підвищувати рівень власної професійної підготовки зібрались лікарі Херсонської, Одеської та Миколаївської областей. В залі були присутні педіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини, дитячі гастроентерологи, інфекціоністи, фтизіатри, підліткові терапевти, лікарі-інтерни та фельдшери.

У форматі телемосту навчальну програму організували наукові співробітники провідних медичних вузів Києва, Дніпра і Харкова та головні дитячі позаштатні фахівці Міністерства охорони здоров’я України.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З вітальним словом виступив Юрій Вдовиченко, перший проректор НМАПО ім. П.Л. Шупика. Він передав вітання від керівництва свого навчального закладу і зазначив, що перші науково-практичні семінари були організовані ще 8 років тому. Наразі навчання ведеться більше ніж за 10 напрямками, та особлива увага приділяється педіатрії.

Від Херсонщини всіх учасників семінару привітала Тетяна Карчевич, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Від імені медичної спільноти області вона подякувала організаторам за можливість продовжувати безперервне післядипломне навчання, отримувати нові знання в онлайн-режимі, адже далеко не всі мають можливість відвідувати науково-практичні конференції за межами області.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Першою прозвучала доповідь Вячеслава Бережного, завідувача кафедри педіатрії №2 НМАПО ім. П.Л. Шупика, що стосувалась інфекційної захворюваності та охоплення щепленням дітей України. Представлені дані в таблицях з порівнянням за 2014 та 2015 роки свідчили про збільшення кількості захворюваності та зниження охоплення щепленням дітей в областях-учасниках семінару.

Про профілактику алергічних захворювань у дітей раннього віку розповіла Вікторія Клименко, завідуюча кафедрою пропедевтики педіатрії №2 Харківського національного медичного університету. За її словами, серед способів профілактики алергічних захворювань дієвими є зміна способу життя, раціональне харчування, специфічна імунотерапія, а ось антигістамінні препарати нового покоління – неефективні.

Значний позитивний ефект при атопічному дерматиті у дітей раннього віку мають пробіотичні препарати. Тому при високому ризику виникнення алергії їх рекомендують до вживання вагітним жінкам, матерям, що годують грудьми, і, навіть, немовлятам. Щоправда курс терапії тривалий – від 3 до 6 місяців, швидше діють живі пробіотики.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Не менш цікавою була доповідь Галини Бекетової, завідуючої кафедрою дитячих і підліткових захворювань НМАПО ім. П.Л. Шупика, головного позаштатного педіатра МОЗ України, яка стосувалась лікування гострих респіраторних інфекцій та їх ускладнень. Через фізіологічні особливості ГРВІ у дітей зустрічаються в 3,6 разів частіше. В 30-50% випадків захворювання викликають риновіруси, що є в організмі кожної п’ятої особи, але стримуються імунітетом.

 Необхідно розрізняти гострий вірусний, гострий поствірусний та гострий бактеріальний риносинусити, адже лікування значно відрізняється. Лише в 5-7% розвивається гострий бактеріальний риносинусит, який потребує антибактеріальної терапії. Про його розвиток сигналізують такі симптоми: гнійні виділення з носової порожнини, біль з одного боку обличчя, підвищена температура та високе ШОЕ. За рекомендаціями ВООЗ перевага надається фітотерапії – за ефективністю сучасні рослинні препарати не поступаються синтетичним аналогам.

Тематика наступних доповідей стосувалась терапії постінфекційної астенії, дефіциту вітаміну Д, аліментарного дефіциту кальцію, синдрому гіперактивності у дітей з дефіцитом уваги, харчової непереносимості, вегетативної дисфункції, тощо.

Після підведення підсумків семінару всі учасники отримали сертифікати, та цікаві подарунки.

 

Корисні посилання