На Херсонщині учасники АТО завершили процес оформлення у власність 794 земельних ділянок

12.01.2017 11:52:33
На Херсонщині учасники АТО завершили процес оформлення у власність 794 земельних ділянок

Забезпечення учасників АТО та їх сімей земельними ділянками було і залишається для фахівців землевпорядної служби одним із пріоритетних завдань. Значна увага приділяється роботі з учасниками АТО та членами їх сімей, детально розглядаються їх звернення та запити. Так, в Херсонській області на сьогоднішній день учасники АТО завершили процес оформлення у власність 794 земельних ділянок з різним цільовим призначенням. Проекти землеустрою затверджені на земельні ділянки загальною площею 692 гектари. Найбільшу кількість земель військовим надали у місті Херсоні (251 ділянка на 86,4 га), Білозерському (74 ділянки на 78,45 га), Чаплинському (71 ділянка на 128,2 га) районах.

Крім того, загалом в Херсонській області учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали 2948 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність понад 2,8 тисяч гектарів. Найбільшу кількість дозволів на розроблення земельної документації на Херсонщині отримали учасники АТО у Генічеському (356 – на площу 127,96 га), Білозерському ( 374 – на площу 276,4 га) та Скадовському (241 – на площу 93,91 га) районах та у місті Херсоні (329 – на 152,2 га).

Для задоволення потреб учасників АТО на території області зарезервовані та залишаються вільними ще понад 4,6 тис. га земель різного цільового призначення, з яких трохи більше, ніж 3,7 тис. га – землі сільськогосподарського призначення державної власності та близько 931 га – землі комунальної власності в межах населених пунктів.

Довідково.

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України “Урядовий портал”

Корисні посилання