На який термін можна підписати контракт?

18.04.2016 14:31:58

•    на 6 місяців — для осіб, звільнених з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, а також для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців за призовом під час мобілізації, які відслужили не менше 11 місяців;
•    на 3 роки — для рядового складу;
•    від 3 до 5 років — для сержантського та старшинського складу;
•    від 2 до 5 років — для офіцерського складу;
•    на особливий період (до завершення кризової ситуації — до прийняття рішення про повну демобілізацію).

Шестимісячний контракт
Військовослужбовці, що призвані за мобілізацією або на строкову службу та відслужили не менше 11 місяців, а також особи, звільнені з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, можуть підписати контракт терміном на 6 місяців. Після завершення шестимісячного контракту він може бути продовжений, за бажанням військовослужбовця, на 6 місяців або інші види контракту.
У разі, якщо такий військовослужбовець не захоче продовжувати контракт, він буде гарантовано звільнений без жодних додаткових вимог.
Відповідно до вимог підпункту “ж” пункту 8 статті 26 Закону України від 04.04.2006 № 3597-ІV “Про військовий обов’язок і військову службу” передбачено звільнення військовослужбовців, які уклали контракт строком на 6 місяців та вислужили ці 6 місяців військової служби (абзац 2 частини 3 статті 23 Закону).
У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію, дія шестимісячних контрактів припиняється достроково.
Інші терміни контрактів
Решта кандидатів можуть підписати контракти на такий термін:
•    на особливий період — до завершення цього періоду (видання Указу Президента України про оголошення рішення про повну демобілізацію);
•    для осіб рядового складу — 3 роки;
•    для осіб сержантського і старшинського складу — від 3 до 5 років.
Згідно з вимогами частини 2 статті 23 Закону України від 04.04.2006 № 3597-ІV “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Для випускників «військових кафедр»
Для кандидатів, яким присвоєне первинне офіцерське звання за результатами підготовки на «військовій кафедрі» (після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу): від 2 до 5 років.
Відповідно до ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Корисні посилання