Нарада з сільськими та селищними головами

23.05.2016 09:06:28
Нарада з сільськими та селищними головами

17 травня 2016 року при голові Каланчацької районної державної адміністрації Ганні Загорулько відбулася нарада з сільськими, селищними головами, під час якої було обговорено чимало питань.

Щодо ставок земельного податку на 2016 рік, прийнятих місцевими радами виступив Дмитро Ковальов, головний державний ревізор-інспектор Каланчацького відділення Скадовської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області. Він зазначив, що нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь в Україні була проведена в повному обсязі 01 липня 1995 року, значення якої щороку індексується на відповідний коефіцієнт згідно з статтею 289 Податкового кодексу України. Результати зазначеної оцінки є базою для справляння земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної чи комунальної власності, визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай).

Крім того, надав роз’яснення щодо визначення ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

«Рішення щодо ставок земельного податку на 2017 рік мають бути прийняті органами місцевого самоврядування в термін до 15 липня поточного року, – зауважила Г. Загорулько. – До того ж, необхідно виважено підходити до розміру ставок податку, враховуючи нормативно-грошову оцінку земель та платоспроможність платників податку».

Щодо результатів щорічної кампанії декларування доходів громадян, отриманих ними у 2015 році, яка тривала до 01 травня 2016 року повідомила Ольга Шендрик, заступник голови Каланчацької районної державної адміністрації. Кількість поданих декларацій є значно меншою порівняно з минулим роком, що негативно впливає не лише на рейтинг району, а й призводить до втрати надходжень податку на доходи фізичних осіб.

Не менш важливим залишається питання щодо належної організації роботи по проведенню оподаткування власників нежитлової нерухомості – фізичних та юридичних осіб. Тому фахівцям податкової інспекції потрібна допомога органів місцевого самоврядування, зокрема в частині отримання відомостей про об’єкти та власників нежитлової нерухомості, які знаходяться на підпорядкованій території.

В свою чергу, Ганна Загорулько звернула увагу на необхідності проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед мешканців, у тому числі виїзної, щодо добровільного декларування доходів та сплати податків під час наступної кампанії декларування.

Забезпечення відшкодування витрат автоперевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян розглядалось наступним питанням.

«Відсутність фінансування з Державного бюджету не є підставою для перевізників припинити перевезення пільгових категорій громадян», – наголосила Г. Загорулько.

нарада (2)Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ірина Алєєва вкотре повідомила, що відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети можуть здійснювати видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Для цього необхідно затвердити нову або внести зміни до існуючої програми, в якій визначити порядок здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян шляхом укладання договорів з перевізниками про компенсацію втрат від перевезень пільговиків або надання адресної допомоги. Однак питання щодо фінансування відшкодування перевізникам збитків за перевезення пільговиків з місцевих бюджетів наразі залишається відкритим.

Про проведення інвентаризації житла, що належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа на праві власності та праві користування інформувала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Хребір.

Вона зауважила, що інвентаризаційні комісії повинні здійснити перевірку стану збереження та провести інвентаризацію житлових приміщень, що належать на праві користування або власності 55 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та 49 особам з їх числа, які проживають та мають житло на території Каланчацького району. За результатами роботи буде розроблено план заходів, спрямованих на усунення причин, що унеможливлюють повернення до зруйнованого, невпорядкованого або не придатного для проживання житла дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

ХребірПро стан виконання в районі плану щодо призову громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань перед присутніми виступив начальник відділення військового обліку та бронювання солдатів та сержантів запасу Каланчацького районного військового комісаріату Олександр Андрєєв.

На сьогодні виконання планового завдання складає 66,7%. Олександр Андрєєв звернувся до сільських та селищних голів з проханням сприяння та допомоги у роботі призовної комісії. Він наголосив, що лише спільними діями, залучаючи працівників відділу поліції, вдасться забезпечити направлення до військкомату громадян призовного віку для проходження медичної комісії.

Робота районного центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спрямована на підвищення соціального захисту та рівня життя найбільш уразливих верств населення – на цьому наголосила директор територіального центру Олена Костецька під час наради.

Тому, в грудні 2015 року була створена мультидисциплінарна команда з надання соціальних послуг, до якої входять соціальний працівник, соціальний робітник, перукар, робітник з комплексного обслуговування. Запроваджено практику виїзної роботи фахівців. Так, протягом квітня-травня 2016 року здійснено десять виїздів в села району.

Для інформування населення щодо послуг, які надаються відділеннями терцентру через сільські, селищні ради, соціальних робітників розповсюджуються пам’ятки . Звіти про роботу територіального центру розміщуються у районній газеті «Слава праці».

«Задля отримання якісної медицини та якісних медичних послуг першим завданням є покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, особливо в сільських населених пунктах, тобто первинної ланки», – зазначила головний лікар Каланчацького ЦПМСД Олена Корнієнко.

В рамках його виконання у 2016 році завдяки співпраці з сільськими, селищними головами за рахунок бюджетних коштів та благодійної допомоги здійснено заміну частини вікон і дверей на енергозберігаючі в Олександрівській та Мирненській лікарських амбулаторіях, Роздольненському і Олексіївському ФАПах. Для Новокиївської лікарської амбулаторії придбано електоркардіограф Неасо 3000G та встановлено водяний насос. У ФАПах сіл Максима Горького та Каїрка встановлені нові лічильники електроенергії.

За сприяння благодійної організації «Благодійний фонд «ФАРМВАРТА» протягом квітня-травня 2016 року комунальному закладу «Каланчацький центр первинної медико-санітарної допомоги» було надано благодійну допомогу у вигляді ліків на загальну суму близько одного мільйона гривень. Спектр наданих препаратів включає в себе лікарські засоби для профілактики та лікування простудних, нервових, шлунково-кишкових, кістково-м’язових, серцево-судинних захворювань, гіпертонії, алергії, протизаплідних, а також нозальні препарати для дітей.

«Якість медичного обслуговування та поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів району – це постійний процес, над яким працюють медичні працівники при співпраці з органами влади», – наголосила О.Корнієнко.

За результатами наради Г.Загорулько надала відповідні доручення з кожного напрямку.

Корисні посилання