Нові правила щодо здійснення туристичного збору

11.02.2019 13:20:30
Нові правила щодо здійснення туристичного збору

З 1 січня набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України №2628-VIII. Зокрема, ці зміни стосуються розміру та порядку нарахування туристичного збору.

Так, платниками туристичного збору залишаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1. ПКУ.

Щодо тих, хто не мусить сплачувати туристичний збор - також відбулися зміни. А саме, уточнено, що не є платниками збору фізособи – резиденти, які мають постійне місце проживання в Україні, що прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), що належать фізособам на праві власності або на праві користування за договором найму.

Також не сплачують збор члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

Слід зазначити, що ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі:

- до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму;

- до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.Корисні посилання