Новозбудована підстанція «Каїрка» стане акумулятором вітрової енергетики в енергоринок всієї України

13.09.2018 08:55:31
Новозбудована підстанція «Каїрка» стане акумулятором вітрової енергетики в енергоринок всієї України

12 вересня на території Каланчацького району Херсонської області відбулась урочиста церемонія запуску будівництва нової вітрової підстанції 220/ 150 «Каїрка».
Інвестором будівництва даної підстанції виступає ТОВ «Віндкрафт Україна» - «Віндкрафт Каланчак» за підтримки обласної державної адміністрації.
На урочистий захід завітали голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, керівники ОДА, генеральний директор ТОВ «Віндкрафт Україна» Карл Стурен,голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, начальник департаменту із забезпечення діяльності ВП «Південна ЕС «ДП НЕК «Укренерго» Андрій Умрихін та багато інших почесних гостей.


За словами голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, загальна сума інвестиційного проекту складає близько 1 млрд доларів США. Реалізація даного проекту дасть поштовх для побудови новітнього вітропарку на території Мирненської ОТГ, який буде генерувати щорічно 570 ГВт-год екологічно чистої енергії. Орієнтовна вартість будівництва скрадає 350 млн грн.

«Підстанція «Каїрка» замінить собою підстанцію «Титан», яка розташована на даний час на тимчасово окупованій території Криму в Армянську. Це свідчення безпеки й інвестиційної привабливості Херсонщини. «Каїрка» стане акумулятором вітрової енергетики в енергоринок всієї України, на якому вона згодом продаватиметься у звичайному режимі будь-кому у побутовому чи промисловому значеннях», - звернув увагу Андрій Гордєєв.


Окрім того, начальник департаменту із забезпечення діяльності ВП «Південна ЕС «ДП НЕК «Укренерго» Андрій Умрихін запевнив, що на сьогоднішній день електропостачання на територію АР Криму з материкової частини України не відбувається, на «Титан», у тому числі.
«Лінія електропередачі, яка йшла на «Титан» наразі розрізана й знаходиться у режимі збереженої напруги, аби, умовно кажучи, електролінію просто не розікрали шахраї», - додав Андрій Умрихін.
Генеральний директор ТОВ «Віндкрафт Україна» Карл Стурен привітав усіх з такою прекрасної для Херсонщини й усієї України подією – початком будівництва нової підстанції вітрової енергетики й подякував керівництву облдержадміністрації за всебічний супровід у процесі оформлення необхідних документів навіть на державному рівні.


По завершенню урочистих промов відбулася церемонія закладання першого каменю на честь початку будівництва ПС «Каїрка», після чого голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев поділився:
«Можемо з упевненістю сказати, що наразі розпочинається будівництво найпотужнішої вітрової електростанції у Херсонській області. Держбудінспекція робить усе можливо, щоб інвестори, які заходять в Україну відчували позитивні зміни у бізнесовому середовищі й процесі отримання дозвільних документі для реалізації власних проектів. Енергетична незалежність України – найважливіше для нас явище на сьогоднішній день».


Під час будівництва будуть задіяні місцеві підрядні організації, що зумовить появу нових робочих місць для місцевого населення та посприяє розвитку району.
Майданчик підстанції «Каїрка» розташований на земельній ділянці загальною площею 12 га за межами населеного пункту села Каїрка. За словами фахівців, будівництво підстанції має бути завершеним вже у 2019 році.Корисні посилання