Обласне свято «Щедрий вечір, добрий вечір!» об’єднує усіх мешканців Херсонщини

12.01.2018 14:00:37
Обласне свято  «Щедрий вечір, добрий вечір!» об’єднує усіх мешканців Херсонщини

Українські традиції, обряди, пісні, народні ремесла є знаковими для нашої культури. Без любові до цього, що залишилось нам від дідів-прадідів не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу.
Саме тому сьогодні, 12 січня, на площі Свободи з 12.00 проходить обласне свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір!», на який мешканців Херсонщини закликала  й об’єднала безмежна, вічна і прекрасна традиційна спадщина нашого народу.


На площі зібралися аматорські художні колективи області, колектив Херсонського обласного палацу культури та велика кількість мешканців з усіх куточків Херсонщини.
Для гостей свята «Щедрий вечір, добрий вечір!» Херсонський обласний Центр народної творчості та Департамент культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації підготували цікаву розважальну програму з яскравими виступами колективів, які співали українські колядки й щедрівки разом із Козою та Маланкою, а з ними – й усі гості заходу.


Організатори обласного свята у народних традиціях «Щедрий вечір, добрий вечір!» відзначають, що метою даного заходу є популяризація народних традицій та обрядів, впровадження їх у життя та побут сучасних українців, залучення до творчого спілкування якнайбільше громадськості, знайомство жителів та гостей міста з мистецькими досягненнями представників культурної спільноти Херсонщини.
Привітати гостей заходу з новорічними й різдвяними святами завітав заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь:


«Дуже добре, що в сучасному житті українців знаходиться місце для споконвічних народних традицій, колядування й щедрування. Ми маємо бути щасливі тим, що наш рідний край породжує таких талановитих, веселих, щирих творчих людей, які сьогодні представляють нам своє мистецтво. Я вітаю всіх з цими чудовими різдвяними святами і дякую вам за ту справу, яку ви робите для серця, для людей, для Батьківщини».
Директор Департаменту культури, туризму та курортів Світлана Думинська також привітала усіх із прийдешніми святами й звернула увагу, що на такому святі, як це, зазвичай збираються усі, хто закоханий у багаті, яскраві традиції свого народу.


Під час свята всі взяли участь у вокальному флешмобі – спільному виконанні народної колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю!».
Окрім масового співання колядок і щедрівок, на присутніх чекали ярмарок, ігрова розважальна програма, традиційні ворожіння.
Всіх тих, хто гарно виконував традиційні різдвяні українські пісні, чекали смачні пригощання від справжніх господинь Херсонщини – кутя, узвар, гарячий чай із чарівних трав, традиційні українські страви та різні різдвяні смаколики.


А місцеві майстри народної творчості запрошували завітати на яскравий ярмарок, де представлені різноманітні прикраси, іграшки, різні різдвяні й традиційні українські цікавинки власного виробництва.


Свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір!» - це яскравий, веселий феєрверк пісень, танців, самобутніх народних традицій. Свято для кожної родини, завдяки якому у нас є реальна можливість стати частинкою унікального явища духовної культури нашого народу - колядування й щедрування.Корисні посилання