Обласний конкурс «Краща книга Херсонщини» визначає переможців

14.11.2018 11:14:41
Обласний конкурс «Краща книга Херсонщини» визначає переможців

14 листопада відбулось друге засідання конкурсної комісії обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини». 

Комісія пройшла під головуванням депутата Херсонської обласної ради VII скликання Олександра Книги та заступника голови комісії начальника управління інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації Ольги Савенко. Слід зазначити, що засідання зібрало кворум членів комісії, серед якої  залучені фахівці, депутати обласної ради й громадські діячі Херсонщини.

Цей конкурс проводиться з метою сприяння розвитку місцевого книговидання, підвищення ролі книги в сучасному суспільстві та виховання культури читання. 


Авторами книг виступають місцеві видавництва, науково-дослідницькі підприємства, заклади освіти та бібліотеки та громадські об’єднання. Конкурс проводиться у таких номінаціях: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краще учбове видання та підручники», «Краща поетична збірка», «Краще прозаїчне видання», «Краще видання національно-патріотичного спрямування» та «Краща книга, що готова до видання».

Під час заходу обговорені питання, які виникли під час ознайомлення з матеріалами, що подані для участі у конкурсі по кожній номінації окремо. Так, комісія вирішила виключити з конкурсу номінацію «Краще учбове видання та підручники», через невідповідність обох наявних книг-конкурсантів вимогам положенню про конкурс. Одна з книг була надрукована російською мовою, хоча в положенні вказується щодо можливості участі виключно україномовних книжок, а інша - не відповідає заявленій номінації. 
Всі члени комісії оцінили конкурсні роботи. На попередньому засіданні було визначено прохідний бал для конкурсних видань, для вже надрукованих – 100 балів,  а для тих, що готові до друку – 50 балів.

За результатами підрахунків лічильної комісії буде визначено переможців, а нагородження заплановано провести у рамках щорічного Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай».

Переможці у заявлених номінаціях будуть нагороджені грошовими преміями у сумі 27000 грн та спільними дипломами Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської обласної ради.Корисні посилання