Обрано новий склад громадської ради при райдержадміністрації

20.03.2017 09:19:05
Обрано новий склад громадської ради при райдержадміністрації

17 березня 2017 року за участю представників інститутів громадянського суспільства району відбулися установчі збори з формування нового складу громадської ради при Каховській райдержадміністрації. 

Участь у заході взяла керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Васильєва. Вітаючи громадських активістів Тетяна Вікторівна висловила сподівання на конструктивну та плідну роботу громадської ради, яка має стати дієвим містком між владою району та його мешканцями та висловив надію до злагодженої співпраці на користь соціально–економічного розвитку регіону. Також вона наголосила на тому, що громадська рада здатна підштовхнути районну державну адміністрацію до прийняття рішень, які позитивно вплинуть на життя мешканців району. “Колективну дію в одному напрямку забезпечить лише конструктивний діалог між громадськими організаціями та органами виконавчої влади на місцях”- сказала керівник апарату.      .

Заслухавши інформацію про роботу ініціативної групи з підготовки установчих зборів, обговоривши організаційні моменти, члени установчих зборів ознайомилися з новими кандидатами представників ІГС та напрямками діяльності організацій представлених ними організацій. Після чого одноголосно проголосували за включення до складу Громадської ради при Каховській районній державній адміністрації всіх  представників інститутів громадянського суспільства, які в установлені терміни подали необхідні документи та присутні на зборах.

Крім того, після установчих зборів, відбулося перше організаційне засідання новообраної Громадської ради. На ньому було затверджено регламент роботи ради, детально ознайомлено зі змістом положення, обговорено подальші дії щодо затвердження плану роботи консультативно-дорадчого органу на поточний рік та обговорені робочі моменти, напрямки роботи тощо. На зборах також було обрано голову його заступника та секретаря громадської ради. 

Головою став Назарук Олександр Іванович (ВГО «Кордон»). Заступниками голови громадської ради обрано Дунаєва Дмитра Володимировича (ГО «УГО «Солідарна Україна»). Функції секретаря громадської ради буде виконувати представник райдержадміністрації, головний спеціаліст з питань внутрішньої політики Інна Бальошенко. Але слід зазначити, що секретар не є членом громадської ради.

Громадська рада в нинішньому її складі буде діяти протягом двох років та працюватиме за затвердженим планом роботи, збираючись на  засідання не рідше раз на квартал.

Символічним стало утворення громадської ради при райдержадміністрації  саме 17 березня, в день коли відзначається 100 –річчя від початку Української революції та створення Української Центральної ради, першого парламенту України. «Цей день прийнято вважати початком представницької демократії в Україні. Саме громадська рада, як консультативно-дорадчий орган при органі виконавчої влади дозволяє не лише залучити найактивнішу частину громадськості до вирішення проблем, які постають в процесі державного управління а й забезпечувати демократичні принципи управління — як основу консолідації суспільства в складних суспільно-політичних умовах сьогодення»- наголосила головний спеціаліст з питань внутрішньої політики райдержадміністрації, секретар ради. 

На засіданні представники районної бібліотеки презентували тематичну літературу та донесення інформації про події Української революції 1917-2921 років, українського визвольного руху, процесу державоутворення. Учасники заходу провели паралель між тими подіями і сьогоденням, оскільки сьогодні Україна, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому. Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час революції. Сьогодні, як і 100 років тому, Україна змушена збройно захищати власний вибір. У цій війні слід не допустити тих прорахунків, які призвели до поразки Української революції, головним з яких стали внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії. Тож національна єдність - обов’язкова умова збереження незалежності та державності-погодилися усі учасники зібрання.

Корисні посилання