ОДА працює над поверненням українського мовника на Херсонщину та Крим

16.02.2017 15:47:10
ОДА працює над поверненням українського мовника на Херсонщину та Крим

Через анексію Криму та втрату однієї з основних телерадіовеж у Красноперекопську Херсонська область постала перед проблемою захоплення частот агресором та інформаційних атак.

З метою вирішення цієї проблеми ОДА спільно з Національної радою України з питань телебачення та радіомовлення реалізовано перший етап  Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму на 2016 – 2017 роки. Завдяки чому було відновлено радіосигнал національного мовника на територію Генічеського,  Чаплинського, Каланчацького та Новотроїцького районів, на територію Криму, включаючи Джанкойський, Красноперекопський райони та частково м.Сімферополь. В результаті понад 150 тис мешканців Херсонщини та 550 тис. мешканців Кримського півострова знову отримали змогу слухати національне та регіональне радіо. Сигнал розпочали транслювати з новозбудованої вежі в с. Чонгар Генічеського району, завершення якої відбулося в лютому 2017 року. 

Як зазначила перший заступник голови ОДА Валентина Січова під час засідання колегії ОДА, у 2017 році буде реалізовано другий етап Стратегії. В рамках якого планується відтворити нові радіочастоти національного мовника, які зараз прораховуються Нацрадою України з питань телебачення та радіомовлення.

Крім того, Валентина Січова наголосила, що відповідно до взятих міжнародних зобов’язань у 2017 році Україна має перейти на цифрове мовлення. Потужності 6-ти цифрових телепередавачів ТОВ «Зеонбуд» недостатньо для покриття всієї території області цифровим мовленням.

Для того, щоб Херсонщина була забезпечена цифровим мовленням, необхідно встановити додаткове обладнання на вже існуючі в області телекомунікаційні вежі. Департаментом з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації готується відповідний проект для включення в Стратегію розвитку Херсонської області на період 2020 року. Фінансування його передбачається здійснювати з Державного фонду регіонального розвитку, обласного бюджету та ОТГ.

 Корисні посилання