Охорона праці. Виробничний травматизм

14.07.2017 07:00:21

Щомісяця в Соціально психологічному тренінговому центрі Цюрупинського центру зайнятості проводяться семінари для безробітних «Здоровий спосіб життя» за участю соціальних партнерів. У липні ми запросили Головного страхового експерта з охорони праці відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в  Олешківському районі – Олександра Козиря, який надав інформацію щодо охорони праці та виробничного травматизму.

Проблема охорони праці є невід’ємною частиною соціально-економічного розвитку держави та складовою державної політики. Так, згідно з ст. 3 Конституції України і Закону України «Про охорону праці», основним принципом державної політики є пріоритет життя і здоров’я працівників відносно будь-яких результатів виробничої діяльності.

Отже слухачі дізнались що таке виробнича травма та ступені її важкості, причини виникнення такої небезпеки та заходи профілактики.

За даними статистики, на жаль, найвищий рівень виробничого травматизму спостерігався серед працівників віком від 50 до 59 років (349 осіб, що складає 25,7% від загальної кількості травмованих по Україні за І квартал 2017 року).

Найпоширеніші причини є:

- невиконання вимог інструкцій з охорони праці;
- невиконання посадових обов'язків;
- порушення правил безпеки руху;
- порушення технологічного процесу;
- особиста необережність потерпілого;
- травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.

Як бачимо, багато залежить і від самого працівника, тож будьте обережні та обачливі, виконуйте інструкції та не потрапляйте у халепу.

Корисні посилання