Отримувачі субсидій не відчують коливань ціни на газ, оскільки їхня частка оплати залишається незмінною.

09.11.2018 16:16:01
Отримувачі субсидій не відчують коливань ціни на газ, оскільки їхня частка оплати залишається незмінною.

За словами фахівців Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації субсидія залежить від двох факторів -  розміру тарифу та  доходів громадян.  Якщо доходи громадян не змінюються, а тариф зростає, то сума коштів, яку людина сплачує за опалення, не змінюється, а зростання тарифу компенсується збільшенням субсидії. Тобто сума, яку сплачує держава за людину, зростає у мірі зростання тарифів, а для людини залишається без змін.
З 1 жовтня поточного року розширено перелік осіб, яким може бути збільшена на 30% норма житла, на яку надається субсидія. Відтепер, за інформацією Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації,  субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; досягли пенсійного віку та отримують пенсію за вислугою років; отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та   200 кв. метрів для індивідуальних будинків.
Також надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном за умови легального там перебування. Зокрема, субсидія за рішенням комісії може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.
Шановні жителі області! Якщо Вам безпідставно відмовляють в наданні державної допомоги телефонуйте на урядову гарячу лінію 15-45. Звернення буде зафіксовано та надіслано відповідним структурам для оперативного реагування.
Інформація надана Департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації.Корисні посилання