Оздоровлення дітей влітку буде безпечним, але лише під пильним оком медичних працівників

24.05.2017 05:52:18
Оздоровлення дітей влітку буде безпечним, але лише під пильним оком медичних працівників

Вже скоро розпочнеться літній сезон відпочинку і відкриються дитячі оздоровчі табори області, до яких зазвичай з`їжджаються діти з різних куточків України. Про збереження здоров`я дітей під час відпочинку дбатимуть медичні працівники, проте для виконання цієї відповідальної роботи вони мають пройти відповідну підготовку.

23 травня в конференц-залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні пройшов семінар-тренінг з питань організації медичного забезпечення літнього оздоровлення дітей для медичних працівників, що працюватимуть в дитячих оздоровчих закладах.

Під час семінару розглядалися основні групи захворювань, що можуть спіткати дітей на відпочинку: травми, кишкові, менінгококові інфекції, укуси комах, ацетонемічний синдром, простудні захворювання, тощо. По кожному захворюванню фахівці Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації та дитячої обласної клінічної лікарні наводили алгоритми надання першої медичної допомоги.

Так, лікар-травматолог ХДОКЛ Михайло Богданов порадив при травмах або підозрах на перелом знерухомити  два сусідніх суглоби біля травми, обезболити та забезпечити локальну гіпотермію (прикладати холод).

Про те, як по зовнішнім ознакам відрізнити простий біль в животі, викликаний зміною харчування, від апендициту та кишкової непрохідності розказував лікар-хірург ХДОКЛ Тарас Овсійчук.

За словами головного позаштатного дитячого анестезіолога Департаменту охорони здоров`я Олександра Букіна, під час літнього відпочинку на території Херсонської області частіше потрапляють до лікарень діти з інших областей, які менше пристосовані до клімату області. Він навчав правильно проводити реанімаційні заходи, зокрема, непрямий масаж серця та штучне дихання.

Чи не найбільше уваги під час семінару приділялось діагностиці різноманітних інфекційних захворювань, кількість яких за 2016 рік по Україні досягла майже 8 млн. випадків. На думку головного позаштатного епідеміолога Департаменту охорони здоров`я Наталі Єрємєєвої, епідеміологічна ситуація з найбільш розповсюдженими інфекційними захворюваннями в області залишається нестійкою.

Щоб не пропустити перші прояви інфекційних захворювань головний позаштатний дитячий інфекціоніст Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Вікторія Челяк порадила оглядати повністю всі шкірні покриви дитини, бо характерні висипи можуть локалізуватися на нижніх кінцівках або в паховій області.

Головним завданням медичних працівників під час роботи в дитячих оздоровчих закладах було і залишається надання першої медичної допомоги та транспортування хворих дітей до обласних або районних закладів охорони здоров`я.

 

Корисні посилання