Підписано Меморандум з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні

16.05.2018 14:34:41
Підписано Меморандум з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні

Під час сьогоднішнього засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми при обласній державній адміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Вадима Чабана відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між обласною державною адміністрацією та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні.

Завдяки такій домовленості спільно з Фондом ООН здійснюватиметься співпраця щодо протидії потрапляння громадян у сучасні форми рабства, можливості отримання допомоги в органах влади та громадських об’єднаннях, здійснюватимуться заходи з протидії торгівлі людьми, забезпечуватимуться рівні права та можливості чоловіків і жінок, боротьба з насильством у сім’ї тощо.

Вадим Чабан зазначив: «Дуже важлива систематична міжвідомча робота соціальних служб, охорони праці, правоохоронних органів і обласної державної адміністрації. Вчасно інформуючи один одного й здійснюючи відповідні заходи в межах власних компетенцій, унеможливлюємо прояви порушень прав громадян України на території області».

Окрім підписання Меморандуму, в ході засідання обговорили питання щодо наявності й роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Так, заступник директора Херсонського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богдан Руденко поінформував, що положення про роботу груп передбачене законодавством і на сьогодні вони функціонують у 10 регіонах України.

На Херсонщині працює 4 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, до складу кожної з яких входить 3 працівника. За кущовим принципом бригади працюють на території всієї області як за плановими перевірками, так і у разі екстреної необхідності. Тільки за І квартал 2018 року завдяки роботі бригад було виявлено 370 випадків домашнього психологічного й фізичного насильства.

Працівники бригад надають соціально-консультативну допомогу, або уразі потреби здійснюють комплексну оцінку потреб для подальшого встановлення необхідних заходів безпеки громадян.

Богдан Руденко наголосив, що наразі вирішується питання подальшого постійного базування мобільних бригад у районах і створення місця тимчасового перебування осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Ведучи мову про здійснення заходів щодо протидії торгівлі людьми, зауважили на важливості проведення масштабних інформаційних кампаній, які сприятимуть попередженню населення про можливі протиправні дії.

Також начальник відділу сім’ї, гендерної політики та оздоровлення дітей управління праці, державних допомог та сім’ї Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ігор Погорілий доповів, що 11 квітня 2018 року вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року» №273, тому попросив членів координаційної ради у межах компетенції надати власні пропозиції щодо виконання зазначеної постанови.

Тож робота обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми при обласній державній адміністрації продовжується задля збереження рівності прав і свобод громадян Херсонської області.Корисні посилання