Правовий захист біженців та осіб без громадянства

12.07.2019 12:47:30
Правовий захист біженців та осіб без громадянства

Про забезпечення безоплатною правовою підтримкою біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, говорили фахівчині Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та Лариса Аболончикова під час робочої зустрічі, яка відбулась в Управлінні Державної міграційної служби України в Херсонській області.

Як відомо, Україна є країною призначення і транзитною країною для осіб, які потребують міжнародного захисту, а також економічних мігрантів, які намагаються потрапити до країн Євросоюзу. За даними Державної міграційної служби України та УВКБ ООН, станом на 1 січня 2019 року в Україні зареєстровано 6 тис. 408 шукачів притулку, 35 тис. 650 осіб без громадянства та 3 тис. 620 біженців, велика кількість яких сконцентрована в Києві та Одесі.

На наше запитання щодо кількості біженців на Херсонщині, перша заступниця начальника УДМС у Херсонській області Яна Агапкіна відповіла, що на Херсонщині біженців немає, на відміну від Одеси, де шукачів захисту і притулку набагато більше: «Тому було прийнято рішення, що виконання завдань у сфері реалізації положень законодавства про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту у межах Миколаївської, Херсонської та Одеської областей покласти на міграційну службу Одещини. Але якщо до нас звертаються іноземці із заявою щодо отримання статусу біженця, то ми повинні прийняти таку заяву і відправити до Одеси».

«Шукачі притулку та особи, які потребують додаткового захисту, повинні дотримуватися певних державних норм та процедур», - пояснила в.о. начальника відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Катерина Бурзі, зазначивши, що Державна міграційна служба України може надати два види статусу: статус біженця та статус особи, яка потребує додаткового захисту.

«Якщо говорити про правовий захист представників цих категорій, то відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» біженці та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, мають право на всі види правових послуг, передбачених законодавством. Право на всі види правових послуг, у тому числі й на захист адвоката, представництво в суді, оформлення процесуальних документів, мають також й іноземці та особи без громадянства, затримані з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, з моменту затримання», – проінформувала працівників УДМС заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко.

Учасники зустрічі також обговорили питання взаємодії та подальшої співпраці, спрямованої на дотримання прав біженців та осіб без громадянства.

Про те, що працівники УДМС досконало знають нормативно-правову базу і діють згідно з чинним законодавством пересвідчилися представниці системи БПД під час планового заняття зі службової підготовки.

Після обговорення робочих питань Олена Іпатенко розказала про порядок інформування Регіонального центру з надання БВПД про випадки затримання осіб, проаналізувала нормативно-правову базу, відповіла на запитання працівників міграційної служби, розібравши конкретні ситуації, а начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Лариса Аболончикова розказала про загальнонаціональний просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», його основні напрямки та завдання.

За інформацією Регіонального центру з надання БВПДу Херсонській області

Корисні посилання