Презентація виставки «Степова Еллада»

Презентація виставки «Степова Еллада»

9 лютого 2017 року о 14.00 в Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Степова Еллада». На виставці буде представлене багате фондове зібрання Херсонського обласного краєзнавчого музею, яке збиралось протягом 120 років. Експонати виставки охоплюють історичний період від VІІ ст. до н. е. до ІV ст. н. е. і розкривають всі сфери життя античного світу – політики, економіки, культури.

Виставка покликана продемонструвати античний період історії Херсонщини та Північного Причорномор’я. Головна увага приділяється античним центрам Північного Причорномор’я – Березані, Ольвії, Пантикапею та іншим – їх заснуванню, розквіту та занепаду. Експонуються рідкісні предмети, знайдені під час досліджень цих міст «Степової Еллади», а також вперше будуть представлені деякі античні експонати Херсонського лапідарію та фондосховищ.

Відвідувачі дізнаються про період, коли в південних степах співіснувало багато народів.  Окрім греків це були і нащадки скіфів(так звані пізні скіфи), які вже вели осілий спосіб життя, і кочовики-сармати, які зайняли степи. Згодом панівне положення серед «варварського» населення зайняла черняхівська археологічна культура.

Окрім давніх предметів на виставці «Степова Еллада» показані і три манекени у реконструкціях одягу грека-переселенця, пізнього скіфа-воїна та жінки-скіф`янки. Представлений і макет одного з помешкань, відкритих під час розкопок, які проводяться співробітниками Пізньоскіфської експедиції Інституту археології Національної академії наук України.

Виставка розташована у двох експозиційних залах та займає площу понад 100 кв.м.

Отже, запрошуємо вас в античні часи, які до сих пір продовжують нас дивувати своїми досягненнями та неперевершеними шедеврами.

 

За інформацією просимо звертатися:

тел. для довідок: 22 99 47; www.hokm.ks.ua

Вхід для преси – вільний.

Корисні посилання