Про новації та правила роботи теле- та радіокомпаній для ліцензіатів Херсонщини

19.05.2017 12:08:58
Про новації та правила роботи теле- та радіокомпаній для ліцензіатів Херсонщини

Сьогодні, 19 травня, в обласній державній адміністрації відбулась робоча нарада членів Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення з ліцензіатами Херсонської області.
Учасники наради говорили про покращення якості сигналу РТПЦ, зокрема у Скадовському районі, з метою забезпечення трансляції СКМО «Обрій» та телеканалу «Херсон плюс». Обговорять шляхи сприяння розвитку мережі інтернет-провайдерів приватних підприємств у комерційно непривабливих районах за рахунок розширення оптоволоконної мережі з метою збільшення покриття території районів телепрограмами українських мовників.
Також окремо увагу приділять питанню можливості продовження аналогового мовлення на Херсонщині, враховуючи, що область межує з тимчасово окупованою територією Криму та відсутністю інфраструктури для трансляції цифрового сигналу.
В ході спілкування з керівниками теле- та радіокомпаній Херсонщини голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко акцентував увагу на першочергових пріоритетних напрямках роботи Нацради й аспектах проведення контролю регіональних медіа:
«Найголовнішим для Нацради є забезпечення інформаційної безпеки у всіх областях України. Відстоюємо жорстоку позицію відносно проявів сепаратизму чи розпалювання ворожнечі».


Юрій Артеменко наголосив на тому, що представники теле- та радіокомпаній мають соціальну відповідальність перед суспільством, а тому повинні втримувати баланс критики під час трансляції власного контенту.
Також голова Нацради звернув увагу місцевих ліцензіатів на дотримання авторських прав під час трансляції передач, художніх стрічок чи реклами, дотримання прав дітей і правил представлення в ефірі днів пам’яті та скорботи.
Особливу увагу Юрій Артеменко звернув на те, що вже восени цього року буде остаточно прийняте рішення про мовні квоти для радіокомпаній. Так, 30%  ефірного мовлення й музичних матеріалів повинні звучати тільки українською. Вже з 2018 року ці квоти складатимуть 35%.
Окрім радіо, така доля чекає і на всі телеканали України – для них мовна квота складатиме 75%.Корисні посилання