Проблемні питання вакцинації розглянуто на засіданні за «круглим столом»

16.11.2016 11:05:16
Проблемні питання вакцинації розглянуто на засіданні за «круглим столом»

За ініціативи Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації 15 листопада в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я відбувся круглий стіл «Питання імунопрофілактики та вакцинації». Для обговорення забезпеченості вакцинами та епідеміологічної ситуації в області зібрались керівництво, головні позаштатні фахівці Департаменту охорони здоров’я, представники громадськості та засобів масової інформації.

Відкривав засідання головний лікар Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини Юрій Ромаскевич. На важливості імунопрофілактики як складової державної політики у сфері охорони здоров’я наголосила заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарева. «Вакцинація є доступною для кожного і дає можливість зупинити темпи поширення інфекції, попередити захворюваність», – зазначила вона.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Наразі закупівлею вакцин для України займаються міжнародні організації ЮНІСЕФ і ПРООН. Національний календар щеплень передбачає використання імунобіологічних препаратів для захисту від 10 найважчих хвороб.

Починаючи з липня 2016 року, Херсонська область отримала 10 видів вакцин, загальна вартість яких складає понад 10 млн. грн. За словами головного педіатра Департаменту охорони здоров’я Тетяни Карчевич, в повному обсязі область забезпечена вакцинами АКДП, оральною бівалентною вакциною для профілактики поліомієліту, вакцинами проти дифтерії і правця, яких не було в наявності минулі 3 роки, вакциною проти гемофільної інфекці

ї.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Протитуберкульозної вакцини отримано 81 500 доз, що відповідає повній потребі області для вакцинації всіх дітей, які підлягають щепленню проти туберкульозу,  проти гепатиту В – більше 70% від потреби, трохи менше вакцини від кору, краснухи та паротиту – 30% від потреби, але до кінця року очікується нова партія препарату.

Щодо п’ятикомпонентної вакцини «Пентаксим» – Україна отримала 44% від потреби. Тому в області даної вакцини достатньо лише для першого щеплення дітей у віці 2 місяців.

Всі отримані імунобіологічні препарати високої якості. Вони пройшли пре-кваліфікацію Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та виготовлені провідними світовими виробниками відповідно до найвищих міжнародних стандартів.

Через необхідність надолужувати прогалини в імунізації та проведення значної кількості профілактичних щеплень складується відчуття щодо погіршення в здоров’ї дітей після вакцинації, але це не так. Відсоток зареєстрованих реакцій не перевищує наведених в інструкціях до застосування відповідних вакцин та анатоксинів, а можливі порушення у стані здоров’я дітей проходять через одну – дві доби після проведеного щеплення.

За прогнозами ВООЗ в Україні очікується епідемія кору, з початку поточного року вже зареєстровано 26 випадків захворювання. 83,3% осіб, що захворіли, були нещепленими, інші – пройшли лише одну вакцинацію.

Фахівці відзначають тенденцію до зростання захворюваності в Україні на кашлюк – в поточному році рівень захворюваності зріс на 27,5%. Ця хвороба у світі щороку забирає життя 500 тис. осіб. Також на 11,7% зросла захворюваність на гострий вірусний гепатит В.

За словами головного позаштатного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я Наталії Єрємєєвої, в Херсонській області з початку поточного року не було випадків захворювання на поліомієліт, дифтерію, кір та правець. Але кашлюком захворіло 48 осіб (з них 25 – діти до 1 року), краснухою – 4 особи, в однієї особи виявлено епідпаротит.

Епідеміологічна ситуація доводить, що імунопрофілактика вкрай необхідна для захисту як дітей, так і дорослих. Планові щеплення щороку рятують життя понад 3 млн. осіб у всьому світі.

Фахівці закликають не боятися щеплень, не ризикувати здоров’ям та життям своїх дітей через необґрунтовані страхи  і нерозуміння важливості імунізації.

 

Корисні посилання