Проектне планування – важливий крок до розвитку громад та євроінтеграції Херсонщини

24.03.2018 17:07:02
Проектне планування – важливий крок до розвитку громад та євроінтеграції Херсонщини

Сьогодні, 24 березня, у Херсонській обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулася сесія проектного планування «Херсонська Європерспектива», спрямована на отримання практичних навичок по перетворенню ідей в конкурентоспроможні проектні заявки, які будуть мати можливість отримати фінансову підтримку від найбільших програм Європейського союзу, загальний бюджет яких складає близько 100 млрд євро.
У заході взяли участь регіональні та місцеві органи влади, представники громадських організацій та активісти, керівники об’єднаних територіальних громад Херсонщини, які зацікавлені у реалізації різних інфраструктурних проектів задля розвитку власних територій, представники бізнесу та сформовані проектні команди різних організацій та інституцій.
Регіональні експерти проекту «Team Europe», що є однією із мереж Представництва ЕС в Україні за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації надали можливість усім бажаючим отримати консультації директорів програм ЕС щодо можливостей вищезазначених грантових програм, умов участі та пріоритетних напрямків проектів, яким надається перевага під час конкурсів, шляхів підвищення конкурентоспроможності власного проекту.


З метою напрацювання проектів розвитку, враховуючи пропозиції та пріоритети міжнародних грантових програм та програм міжнародної технічної допомоги, координатори презентували зазначені програми, далі учасники сесії були розподілені на проектні групи, кожною з яких працювали ментори (наставники, коучі, - ред.), які мають досвід стратегічного планування, розробки та реалізації проектів, управління проектним циклом.
Далі групи працювали окремо й після цього презентували нароби загальній аудиторії та координаторам програм. Під час обговорення кожна проектна група отримала поради від експертів для покращення конкурентоспроможність проекту.
Долучився до участі у заході й директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, який зазначив:


«Херсонська облдержадміністрація усвідомлює, що світ навколо відкриває нові величезні перспективи, саме тому обласна влада повинна відповідно реагувати на виклики часу та постійно розвиватися. Розуміючи потреби бізнесу, який є основним джерелом податкових надходжень і збільшення місцевих бюджетів, намагаємося зменшити фактор бюрократії, натомість запровадити децентралізацію повною мірою, дерегуляцію та конструктивну співпрацю і взаємодія із суспільством».
Також Дмитро Бутрій, говорячи про користь і важливість проведення сесії проектного планування для Херсонщини, звернув увагу, що для вирішення нових завдань в облдержадміністрації створено новий підрозділ – управління регіональної політики, основними напрямками діяльності якого є фандрайзинг, активна взаємодія з інститутами громадянського суспільства, об'єднаними територіальними громадами, місцевим бізнесом, а також формування і реалізація політики регіонального розвитку в цілому.
«Ми хочемо, аби з початком функціонування управління почався новий етап співпраці між владою та громадою. Ми хочемо стати реальними партнерами. Адже саме синергія взаємодії є запорукою стрімкого розвитку нашого регіону», - наголосив Дмитро Бутрій.Корисні посилання