Разом з представниками Нацради України з питань телебачення та радіомовлення обговорили шляхи покращення подачі радіо та телесигналу на території усієї Херсонщини і Криму

10.06.2016 14:22:12
Разом з представниками Нацради України з питань телебачення та радіомовлення обговорили шляхи покращення подачі радіо та телесигналу на території усієї Херсонщини і Криму

Сьогодні, 10 червня, в обласній державній адміністрації відбулась зустріч представників Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення та  Українського державного центру радіочастот з ліцензіатами Херсонської області.

Під час зустрічі голова Національної ради Юрій Артеменко розповів про пріоритетні напрямки роботи Ради, які реалізовуються в тому числі на території Херсонської області.

«Сьогодні Національна рада вже не вирішує питання по телефону чи за домовленістю. Склад змінився на 50% і ми підпорядковуємося, в першу чергу, чинному законодавству України. Хочу звернути увагу ліцензіатів на те, що ми готові тісно співпрацювати з кожним і вживати необхідних заходів для надання мешканцям Херсонщини якісного радіо та телесигналу, але не слід забувати й про дотримання ліцензіатами українського законодавства з метою уникнення ліцензійних штрафів», – зауважив Юрій Артеменко.

IMG_0641

Багато уваги також приділили питанню подальшого поширення  українського мовлення на територію усіх населених пунктів Херсонщини, особливо у південних районах області, й на території Криму. Адже донедавна місцеві жителі скаржилися на дуже слабкий сигнал чи його абсолютну відсутність.

Наразі у селі Чонгар Генічеського району встановлено вежу, завдяки якій налагоджено подачу україномовного радіосигналу у тестовому режимі через 5-кіловатний передавач на територію південних районів області та у Крим. Така робота з подальшого поширення українського мовлення продовжується й надалі – вже ведеться робота по будівництву телевежі у с.Чонгар, а також планується встановлення другої вежі у смт Каланчак.

IMG_0637

До того ж, член Національної ради з Сергій Костинський поінформував, що на сьогодні спільно з Міністерством оборони України ведеться робота по унеможливленню прийому сигналу з території окупованого Криму.

Сергій Костинський зауважив:

«Окрім національного мовлення, в першу чергу, повинно існувати якісне локальне мовлення, яке буде розповсюджуватися в усіх куточках України, адже саме місцеве радіо та телебачення сприяє об’єднанню  мешканців області. Саме тоді, коли є мовлення конкретної громади, ми стаємо єдиною країною».

Корисні посилання