Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

11.08.2017 09:18:04
Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

З метою втілення державної політики у сфері житлового будівництва в сільській місцевості, соціально-побутового облаштування села та на виконання Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» в області продовжується реалізація регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім».

Програмою передбачається надання довгострокових пільгових кредитів сільським жителям під 3% річних та безвідсоткових кредитів учасникам АТО (на час військової служби в особливий період) і багатодітним сім’ям на будівництво, добудову, реконструкцію та придбання житла, спорудження інженерних мереж у сільській місцевості та розвиток особистого сільського подвір’я (придбання великої рогатої худоби).

Доступність Програми та привабливість умов кредитування дозволяють значній кількості селян підвищити рівень якості життя на селі.

Так, за січень-липень 2017 року 210 сільських сімей із 61 населеного пункта області поліпшили житлово-побутові умови:

- 67 сімей придбали 67 житлових будинків загальною площею  5,5 тис. квадратних метрів;

- 88 сільських сімей добудувала та реконструювала із використанням енергозберігаючих матеріалів 88 житлових будинків загальною площею понад  7 тис. квадратних метрів;

- 29 родин, отримавши пільговий кредит, газифікували свої садиби;

- 26 сільських сімей отримали кредити на розвиток власного сільського подвір’я та придбали 48 дійних корів, що сприяє самозайнятості населення та покращенню матеріального становища від реалізації молочної продукції.

Із загальної кількості учасників Програми у цьому році пільговими кредитами скористалися 19 фахівців сфери охорони здоров’я і освіти, 15 учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, 102 молоді сім’ї та 5 багатодітних родин, які отримали безвідсоткові кредити.

Одночасно за підтримки обласної державної адміністрації в рамках Програми продовжується реалізація напрямку по будівництву багатоквартирного житла як соціального, що є значно дешевшим, ніж житло на вторинному ринку.

Це будівництво 72-квартирного житлового будинку шляхом реконструкції недобудованої адміністративної будівлі райкому партії в смт Чаплинка, що дозволить забезпечити власним житлом 72 сім’ї – це військовослужбовці та учасники АТО, працівники агропромислового комплексу, охорони здоров’я, освіти та інших бюджетних установ.

Загальна вартість будівництва складає 25,8 млн грн (з урахуванням вартості оцінки майна). Вартість квадратного метра житла – 5,7 тис. грн.

В рамках Програми розвитку газопостачання та газифікації Херсонської області на 2011-2020 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від  01 липня 2011 року № 215, проводиться газифікація с. Первомайське Великоолександрівського району.

Реалізація визначених Програмою напрямків кредитування, насамперед дає можливість скоротити кількість недобудованих об’єктів, забезпечити доступним і комфортним житлом мешканців області, значно підвищує рівень енергоефективності індивідуального житла та сприяє зміцненню матеріального становища сільського населення за рахунок розвитку власного сільського подвір’я.Корисні посилання