Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» (станом на вересень 2018 рік)

13.09.2018 13:26:02
Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» (станом на вересень 2018 рік)

На виконання Указу Президента України від 27 березня 1998 року  № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» за підтримки обласної державної адміністрації та депутатського корпусу обласної ради на Херсонщині з 1998 року впроваджується програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», реалізацію якої здійснює Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

З 2012 року активно реалізується ІІІ етап діючої Програми, яка є єдиним джерелом державної підтримки з облаштування сільського житлового фонду.

Програма передбачає надання мешканцям сіл, селищ та міст районного значення довгострокових пільгових кредитів під 3% річних, та безвідсоткових кредитів учасникам АТО (на час військової служби в особливий період) і багатодітним сім’ям, на будівництво, добудову, реконструкцію індивідуального житла, будівництво багатоповерхового житла, в тому числі шляхом реконструкції недобудованих адміністративних будівель іншого цільового призначення під житло, придбання житла, спорудження інженерних мереж та розвиток особистого сільського подвір’я (придбання великої рогатої худоби за рахунок коштів місцевих бюджетів).

Маючи соціальну спрямованість та привабливі умови кредитування, вона стала надійною опорою для тисяч сімей різних вікових категорій і соціального статусу, та користується значним попитом серед населення області.

 

Так, протягом січня-серпня 2018 року 210 сімей, які мешкають у 73 населених пунктах області, отримали кредити та поліпшили свої житлово-побутові умови, а саме:

- 173 сім’ї придбали, добудували та реконструювали із використанням енергозберігаючих матеріалів житло загальною площею понад 14 тис. квадратних метрів;

- 13 родин газифікували своє житло;

- 24 сім’ї за рахунок кредитних коштів придбали більше 40 дійних корів на розвиток власного сільського подвір’я.

Із загальної кількості учасників Програми у цьому році пільговими кредитами скористалися 26 фахівців сфери охорони здоров’я і освіти, 18 учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, 105 молодих сімей, 18 багатодітних родин, які отримали безвідсоткові кредити, та понад 50 працівників агропромислового комплексу.

За основними показниками реалізації програми «Власний дім», серед регіонів область має одні з кращих результатів.

Одночасно в рамках Програми продовжується реалізація інвестиційних проектів по будівництву багатоповерхового житла.

Ведеться будівництво багатоквартирного житлового будинку в м. Берислав вартістю 13 млн грн та багатоквартирного житлового будинку в м. Таврійськ загальною вартістю понад 19 млн грн.

Зазначені об’єкти планується ввести в експлуатацію вже у 2018 році.

Крім цього, Фондом спільно з Департаментом освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації проводиться робота по реалізації програми «Розвитку людського капіталу», яка спрямована на забезпечення населених пунктів області молодими спеціалістами шляхом надання безвідсоткових кредитів на здобуття вищої освіти.

Сьогодні за програмою 24 випускники проходять навчання за педагогічними та медичними спеціальностями у вищих навчальних закладах, розташованих як на території області, так і за її межами.Корисні посилання