Рекомендації аграріям щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки під час підготовки та збирання врожаю

19.06.2017 13:38:54

Серед найпоширеніших причин пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем поблизу ланів та місць скиртування: куріння, розпалювання багать, дитячі пустощі з вогнем; несправність сільськогосподарської техніки, відсутність іскрогасників, порушення вимог технологічного процесу. Щоб запобігти лиху, треба суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та вимог державного нагляду у сфері пожежної безпеки.

Збирання  врожаю

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі - вогнегасником та штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та  інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

Під час роботи комбайна з підбирачем потрібно стежити, щоб  пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. У такому разі потрібно  негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.

Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф'яних масивів, степової смуги,  автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.

У польових умовах заправляти паливом збиральну техніку потрібно за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

Ремонт збиральних машин і агрегатів за потреби допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.

У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Дії при виникненні пожежі

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежної охорони  по телефону «101». До приїзду пожежних слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.

Корисні посилання