Розпочинається робота щодо визначення переможців конкурсу «Краща книга Херсонщини»

19.10.2018 09:50:07
Розпочинається робота щодо визначення переможців конкурсу «Краща книга Херсонщини»

18 жовтня відбулось перше засідання конкурсної комісії обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини».
Цей конкурс проводиться серед місцевих авторів (упорядників) книг, місцевих видавництв, науково-дослідницьких підприємств, закладів освіти та бібліотек, громадських об’єднань з метою сприяння розвитку місцевого книговидання.
Кращі книги обиратимуть в шести номінаціях: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краще учбове видання та підручники», «Краща поетична збірка», «Краще прозаїчне видання», «Краще видання національно-патріотичного спрямування» та «Краща книга, що готова до видання».

Переможці конкурсу в кожній номінації нагороджуються грошовими преміями у сумі 27000 грн та спільними дипломами Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської обласної ради.
Комісію обласного конкурсу очолює депутат Херсонської обласної ради VII скликання Олександр Книга, а заступником голови обласної комісії є начальник управління інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації Ольга Савенко.
Загалом, до складу комісії входять десять членів, серед яких письменники й поети, журналісти, депутати обласної ради й громадські діячі Херсонщини.

 

 

Про організацію проведення обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини» більш детально розповіла Ольга Савенко. Вона зазначила, що до управління інформаційної політики ОДА на участь у конкурсі за номінаціями були подані звернення від 31 заявника.
Книги приймалися управлінням з 1 вересня до 1 жовтня 2018 року.
Видання оцінюватимуться конкурсною комісією за такими критеріями:
- актуальність тематики, суспільна значущість;
- багатство літературно-художніх засобів, оригінальність форми;
- професійний рівень, індивідуальність стилю;
- якість поліграфічного виконання;
- художнє оформлення, оригінальність дизайнерського рішення, рівень підготовки ілюстративного матеріалу.
Кожний якісний критерій оцінюється членами конкурсної комісії за їх особистим переконанням за п’ятибальною шкалою (від 1 до 5 балів).
У номінації «Краща книга, що готова до видання» видання оцінюються за трьома першими критеріями.
У ході роботи комісія обговорила питання унеможливлення порушень чинного законодавства щодо можливого конфлікту інтересів у членів конкурсної комісії та учасників конкурсу «Краща книга Херсонщини», перевірила наявність поданих матеріалів та вирішила питання порядку їх дослідження.

 

Ведучи мову про критерії оцінювання конкурсних робіт, було визначено, що прохідним балом для вже надрукованих видань за п’ятьма критеріями вважатиметься оцінка 100 і вище, а для тих, що готові до друку – оцінка 50.
Начальник управління інформаційної політики облдержадміністрації Ольга Савенко зауважила:
«Конкурс у Херсонській області проводиться вперше і важливо розуміти, що це – не співфінансування автора з боку обласної влади, а одноразове преміювання за власну роботу й вклад у розвиток україномовного книговидання».

Виділення коштів для відзначення переможців Конкурсу, виготовлення дипломів та організація церемонії нагородження передбачаються в обласному бюджеті в межах виконання заходів програми розвитку інформаційного простору Херсонської області на 2017 – 2020 роки. Головним розпорядником коштів обласного бюджету, спрямованих на фінансування Програми, є управління інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації.
Орієнтовним часом проведення підсумків обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини» визначено початок листопада поточного року, а нагородження авторів-переможців заплановано провести у рамках щорічного Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай».Корисні посилання