З метою створення привабливого інвестиційного клімату розроблено інвестиційний паспорт Білозерського району

04.09.2013 21:03:00

03 вересня 2013 року в смт Білозерка відбулося чергове засідання громадської ради при районній державній адміністрації03 вересня 2013 року в смт Білозерка відбулося чергове засідання громадської ради при районній державній адміністрації. В засіданні взяли участь члени громадської ради, перший заступник голови районної державної адміністрації Ірина Ляшенко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

До порядку денного засідання було включено 6 питань. Зокрема були заслухані питання про стан залучення інвестицій в економіку району; щодо взаємодії районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з органами внутрішніх справ у сфері забезпечення дотримання норм Конституції і законів України, правопорядку, захисту прав і свобод громадян; про стан виконання районної програми зайнятості населення; про роботу районної державної адміністрації, виконкомів селищної, сільських рад по організації і проведенню літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Також члени ради обговорили проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та внесли свої пропозиції до законопроекту про свободу мирних зібрань.

Неабиякий інтерес у членів громадської ради викликало основне питання – залучення інвестицій в економіку району. Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Олег Соловей повідомив, що зазначений напрямок роботи є одним із основних у діяльності структурних підрозділів районної державної адміністрації. Це завдання, як одне з ключових, поставив перед місцевими органами влади і Президент України Віктор Янукович.

З метою створення привабливого інвестиційного клімату розроблено інвестиційний паспорт Білозерського району, який містить основні відомості про район, його інвестиційний потенціал, інвестиційні пропозицій та проекти, що вже реалізуються, основними із яких є: продовження будівництва птахофабрики у с.Східне (ПАТ «Чорнобаївське»), посадка та догляд за багаторічними насадженнями, а також будівництво фруктосховища (агрофірма радгосп «Білозерський»), будівництво молочного комплексу на 500 голів корів (СТОВ «Дніпро»). Також продовжуються роботи з будівництва другої черги фруктосховища з регульованим газовим середовищем на 200 тонн фруктів фермерським господарством «Весна». СОК «Молочний Дністр» став переможцем конкурсу на отримання грантів проекту Агроінвест Агентства США з міжнародного розвитку. За кошти Агроінвесту замовлено проектно-кошторисну документацію молокопереробного цеху та сервісно-забійного цеху. Реалізовується ряд інших інвестпроектів.

В цілому, обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одиницю населення наростаючим підсумком з початку року становить 716,1 грн, що є одним із найвищих показників серед районів області.

Додатково здійснюється діяльність щодо реалізації в районі проектів у сфері альтернативної енергетики. Будівництво таких станцій планується на території Станіславської, Широкобалківської, Киселівської, Інгулецької сільських рад. Проводиться робота щодо оформлення земельних ділянок під будівництво, визначено земельну ділянку на території Киселівської сільської ради загальною площею 14 га для будівництва сонячної електростанції, розпочато розробку детального плану території для розміщення вказаного об’єкту. Будівництво електростанції здійснюватиме ТОВ «АЛЬТАЇР ЕНЕРДЖІ».

За підсумками засідання громадська рада прийняла відповідні рішення та рекомендації для районної державної адміністрації.

Корисні посилання