Системність і мобілізація освітніх ресурсів збережуть університети Херсонщини, - Андрій Гордєєв

17.02.2017 08:35:30
Системність і мобілізація освітніх ресурсів збережуть університети Херсонщини, - Андрій Гордєєв

Вчора, 16 лютого, у Херсонському державному аграрному університеті відбулися збори трудового колективу щодо обговорення нагальних питань функціонування вищого учбового закладу.
На розгляд були винесені питання щодо дотримання трудової дисципліни працівниками університету та про результати ревізії Державної аудиторської служби.
Окрім керівництва ХДАУ, у зустрічі взяли участь голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, в. о. заступника голови Євген Рищук, начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький і народний депутат України Олександр Співаковський.
Керівники вирішили поспілкуватися з колективом університету стосовно очікуваних виборів ректора Херсонського державного аграрного університету.
Так, на сьогодні свої кандидатури на посаду керівника учбового закладу подали шість претендентів з викладацького складу ВНЗ і вже проведено другий тур виборів.
Звертаючись до працівників університету, голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв звернув їх увагу:
«Ваш колектив повинен вже найближчим часом остаточно визначитися зі складом ректорату, аби не втратити власний рівень навчального закладу, адже однією з основних ознак університету є саме сформований керівний склад і трудовий колектив».


Він також рекомендував підійти до питання обрання ректора вищого навчального закладу об’єктивно, враховуючи потенціал майбутнього керівника, який буде дійсно спроможним використовувати надані йому ресурси так, аби розвивати як наукову, так і господарську діяльність.
«Повинна бути системність у роботі керівника, який зможе вирішити проблемні питання університету», - наголосив очільник області.
Андрій Гордєєв також підкреслив, що аграрному університету необхідно брати курс на збільшення студентського контингенту, адже сьогодні Херсонщина як аграрний регіон потребує фахівців саме у сільськогосподарській сфері.
«Ми повинні зберегти трудовий потенціал області й забезпечити внутрішній аграрний сектор кваліфікованими фахівцями. Не можна дозволити того, щоб наші випускники виїжджали працювати в інші області чи за кордон. Сьогодні потрібно мобілізувати районні й сільські навчальні ресурси задля формування людського капіталу, який забезпечить Херсонщину необхідними робітничими кадрами».


Зважаючи на сказане, голова обласної державної адміністрації зазначив, що така мобілізаційна робота забезпечить Херсонщину тисячею студентів, які навчатимуться у місцевих вищих навчальних закладах, а згодом і працюватимуть в області.
Окрім активізації внутрішнього ресурсу, Андрій Гордєєв зазначив і про ініціативу Президента України щодо формування освітньої інфраструктури для навчання дітей з Криму за державний кошт, в тому числі й у Херсонській області.Корисні посилання