Державна прикордонна служба України

18.03.2016 13:47:07
Державна прикордонна служба України

Контакти окремого регіонального центру комплектування

73003 м. Херсон, вул. Червоностудентська, 20
тел. (0552) 41 75 87, 099 673 99 43
Прийомні дні: понеділок – п’ятниця з 09.00 до 17.00


Вимоги до кандидатів щодо прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу
Громадяни України, раніше не судимі, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом до Державної прикордонної служби  України на посади рядового, сержантського і старшинського складу.
Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:
•   вік від 18 до 45 років;
•   освіта повна середня та вище (як виняток не повна середня освіта на посади рядового складу)
•   стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками;
відсутність судимостей;
•   не є приватними підприємцями;
•   фізична підготовленість та професійно-психологічний відбір.


Пільги та гарантії для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу за контрактом
Під час проходження військової служби за контрактом військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу у відповідності до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 21.12.91 № 2011-XII (зі змінами) мають право на наступні пільги:
1. Отримання житла за рахунок держави.
Довідково. У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих житлових приміщеннях у розташуванні прикордонних підрозділів, а сімейні — у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.
2. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.
3. Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
4. Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців.
5. Забезпечення військовослужбовців за контрактом піл час несення служби безкоштовним харчуванням.
6. Безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
7. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах Держприкордонслужби України (один раз на рік).
8. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).
Довідково: Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, — в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.
9. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.
Разом з тим відповідно до ст. 119 «Кодексу законів про працю України» (із змінами) внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, а саме:
за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.
Вакансії, які існують в Державній прикордонній службі України
Інформація про наявність вакансій за військові частини Державної прикордонної служби України знаходяться в окремих регіональних центрах комплектування України. Перелік вакантних посад, щомісячно оновлюється на підставі заявок з військових частин Держприкордонслужби України.


Перелік основних загальних спеціальностей:
Підрозділи охорони державного кордону: молодший інспектор прикордонної служби; інспектор прикордонної служби 3,2,1 категорії; інспектор прикордонної служби – інструктор (службової собаки); водій (категорії В,С,Д); молодший інспектор прикордонної служби –  водій (категорії В,С); акумуляторник; стрілець; гранатометник; кулеметник; снайпер; старший розвідник; розвідник; молодший інспектор прикордонної служби 2 категорії – кухар; радіотелефоніст; радіотелеграфіст, технік АСУ.
Морські підрозділи охорони державного кордону :
Береговий склад: радіотелефоніст; радіотелеграфіст, технік АСУ, акумуляторник; кок; водій (категорії В,С,Д).
Корабельний склад: командир відділення; старший рульовий; моторист; електрик; радіометрист; сигнальник; старший оператор.

Корисні посилання