Херсонщина стала освітнім майданчиком з питань євроатлантичної інтеграції

12.10.2017 12:34:20
Херсонщина стала освітнім майданчиком з питань євроатлантичної інтеграції

Сьогодні в облдержадміністрацію завітала делегація представників Центру інформації та документації НАТО в Україні, Громадської Ліги Україна-НАТО, наукових інститутів та ЗСУ.

На зустрічі з заступником голови обласної державної адміністрації Вадимом Чабаном директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова розповіла про мету візиту до нашої області – здійснення навчально-просвітницької роботи з нашими жителями щодо НАТО та вивчення відповідності розвитку Херсонщини до його стандартів та допомога у наближенні до них.

Адже як повідомив Віктор Топальський – начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України: «Згідно з останніми соціологічними дослідженнями жителі південного регіону України дуже слабко поінформовані щодо євроатлантичного блоку, на відміну від західного її регіону. І відповідно рівень підтримки євроатлантичної інтеграції там значно вищий. У південних областях лише кожен третій чи навіть четвертий підтримує євроатлантичну інтеграцію України».

Заповнити цю прогалину і покликана місія зазначеної делегації на Херсонщині. Відразу після зустрічі в будівлі ОДА її представниками було проведено семінар на тему: «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції» для державних службовців.

Їх метою після навчання буде донесення правди про НАТО не спотвореної російською пропагандою, яка активно проводилася до агресії з боку Російської Федерації проти України та продовжується нею і досі через електронні ЗМІ з окупованої території.

Так, в ході семінару його учасники дізналися, про спростування основних міфів російської пропаганди, що це не агресивний блок, а система колективної безпеки, яка спочатку виникла як захист від агресивної політики Радянського Союзу, подібної до тієї, яку проводить зараз Російська Федерація, а зараз гарантує безпеку Європі від будь-якої військової загрози.

Крім того, НАТО - це не тільки військовий блок, а й система стандартів в економіці, соціальній та урядовій сфері, яким повинна відповідати його країна-учасник. Тому до євроатлантичного альянсу нікого «не втягують» - цього права потрібно ще досягти.

Також на Херсонщині в межах громадської дипломатії буде презентовано виставку, присвячену 20 річному ювілею особливого партнерства Україна-НАТО. Зазначена виставка в повному обсязі буде відкрита за головування Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та участі генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга у грудні цього року, після чого буде демонструватися в усіх обласних центрах України. Тож наша область стане першою, яка ознайомиться з виставкою ще до її офіційного відкриття.

Своєю чергою заступник голови ОДА Вадим Чабан поінформував присутніх про безпекову складову області, повідомив про її передовий досвід в Україні з організації тероборони та запевнив у повному сприянні організаціям, які представляють члени делегації у реалізації їх місії на Херсонщині.

Після зустрічі приймаюча сторона та гості обмінялися подарунками, а потім члени делегації провели брифінг для місцевих телеканалів та преси.Корисні посилання