Сучасні методи лікування раку обговорили на базі Херсонського онкодиспансеру

22.08.2018 13:30:14
Сучасні методи лікування раку обговорили на базі Херсонського онкодиспансеру

22 серпня у Херсонському обласному онкологічному диспансері розпочалася VII Міжнародна науково-практична конференція Таврійської онкологічної школи «Шляхи удосконалення онкологічної та паліативної допомоги». Протягом 2 днів про сучасні наукові підходи в діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань розповідатимуть фахівці з 11 регіонів України, а також Туреччини, Португалії та Ізраїлю.

«Ми зіштовхнулися з тим, що у нас не вистачає лікарів і ми не можемо їх відірвати від робочого лікувально-діагностичного процесу для отримання нових знань та досвіду. Тоді виникла думка, що краще привезти вчителів до наших херсонських лікарів, щоб вони могли навчатися на місці»,  – розповіла про Таврійську онкологічну школу ініціатор її створення і головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації – начальник управління з організації медичної допомоги населенню Ліна Бондарева повідомила, що на цьогорічній конференції  доповідають 13 докторів медичних наук і професорів, а також 12  кандидатів медичних наук. Крім того, на заході присутні представники Національного інституту раку на чолі з його директором Оленою Колеснік, які поділяться своїми досягненнями в плані хірургічного лікування, променевої та хіміотерапії.

Головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, який втретє відвідує форум у ролі слухача, наголосив, що він завжди отримує тут багато нової та корисної інформації й використовує її у своєму медичному закладі. Знає Валерій і про потребу херсонських колег у лінійному прискорювачі:

«У нас цей проект коштував 110 млн гривень. Його ми втілили завдяки фінансуванню Фонду регіонального розвитку, обласного та міського бюджетів, Міністерства соцекономрозвитку. Також наші громадяни долучилися до акції «Промінь надій», та допомогли пожертвами. Вже найближчим часом ми лікуватимемо на сучасному обладнанні. Дуже хотілося б, щоб проект реалізувався і на Херсонщині».

У рамках заходу також відбулася дискусія з приводу ядерної медицини. «Цього методу лікування на Херсонщині поки немає, хоча можливості є. Впевнена, що завдяки допомозі облдержадміністрації та облради ми зможемо купити необхідне обладнання і наш заклад зможе надавати якісну допомогу онкохворим на більш високому рівні» - зазначила Ірина Сокур.

Наразі у Херсонському обласному онкологічному диспансері працює 6 кандидатів медичних наук. Щорічно в стаціонарі закладу проходять лікування більше 7,5 тисяч хворих, а в поліклініці - понад 90 тисяч пацієнтів. За рік виконується близько 3,5 тисяч найскладніших операцій.

Для населення та медичної спільноти області фахівцями закладу проводиться активна інформаційно-просвітницька робота з профілактики та своєчасної діагностики злоякісних новоутворень, підтримки хворих з діагнозом рак та їх близьких.

 

 



Корисні посилання