Торгівля людьми – проблема сучасності

12.01.2018 14:03:25
Торгівля людьми – проблема сучасності

Торгівля людьми – це явище, яке під впливом різноманітних факторів зазнає постійних змін. З огляду на економічну ситуацію в нашій країні та фактори криміногенної ситуації, можна із впевненістю заявити, що дана проблема нікуди не зникла і навіть стала очевиднішою.

Світова економічна криза, яка не обійшла стороною і Україну, призвела до різкого зростання безробіття (офіційно зареєстрованого в органах служби зайнятості та незареєстрованого). Все це приводить до збільшення міграції громадян у пошуку роботи. Багато з них не бачать перспективи працевлаштування в нашій країні, бо заробітна плата, як правило, не відповідає прожитковому рівню працюючого і не дає можливості утримувати сім’ю.

Боротьба з порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль, тому служба зайнятості не залишається осторонь цих проблем. Спеціалістами Нововоронцовського районного центру зайнятості разом із соціальними партнерами систематично проводяться семінарські заняття з питань попередження трудової міграції та торгівлі людьми, на яких у безробітних формується позиція відповідальності за своє життя, самостійності та створення умов для самореалізації.

09 січня 2018 року вкотре відбулася чергова дискусія безробітних громадян зі спеціалістами центру зайнятості з питань запобігання та протидії торгівлі людьми. Під час роботи учасники отримали інформацію про стан ринку праці, наявність вільних робочих місць, можливість профнавчання за направленням служби зайнятості, що забезпечило їх можливістю спробувати знайти добре оплачувану роботу за місцем проживання та проаналізувати переваги і недоліки працевлаштування за кордоном у порівнянні з працевлаштуванням у межах місця проживання, а отже, дозволить запобігти негативним наслідкам.

Корисні посилання