Турбота про учасників АТО - спільне завдання місцевої влади та Центрів допомоги

15.11.2017 14:20:18
Турбота про учасників АТО - спільне завдання місцевої влади та Центрів допомоги

Сьогодні 15 листопада в конферец-залі районного будинку культури за ініціативи обласного Центру допомоги учасникам АТО при підтримці районної та міської влади відбулося засідання за круглим столом на якому розглянуто питання допомоги та підтримки учасників бойових дій та їх родин, військовослужбовців. Засідання відбулося за участі голови районної ради Тетяни Тертичної, першого заступника міського голови Олега Кожемякіна, керівника центру допомоги учасникам АТО при РДА Олександра Назарука, представників військомату, медичних закладів, структурних підрозділів місцевої влади, що опікуються питаннями соціального захисту населення, установ, організацій до повноважень яких належить організація та надання соціальних послуг даній категорії осіб

До відкритого діалогу було запрошено тих, хто виконав свій громадянський обов’язок та знову повернувся до мирного життя. Колишні захисники мали можливість безпосередньо поставити посадовцям питання та отримати на них відповіді.

За словами організатора метою заходу було з’ясувати ситуацію, пов’язану із надання соціальних пільг, допомоги та підтримки демобілізованих військовослужбовців на місцевому рівні та почути проблемні питання, вирішення яких потребує втручання обласної влади або можливе на державному рівні.

В ході засідання обговорили шляхи взаємодії суб’єктів соціальної роботи щодо соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, а саме –психологічна, реабілітаційна, медична допомога, соціальні гарантії воїнам АТО. Крім цього обговорювались важливі та актуальні питання щодо виділення земельних ділянок, надання медичних послуг, отримання пільг. Засідання було змістовним та конструктивним. Учасники АТО активно приймали участь у обговоренні всіх питань, та пересвідчились, що вони не залишаться наодинці зі своїми проблемами.

При райдержадміністрації активно працює Центр допомоги учасникам АТО, керівником якого налагоджено ефективну взаємодію з усіма необхідними службами. Допомога надається з питань отримання земельних ділянок, організації сімейного відпочинку атовців, отримання вищої освіти, оформлення документів тощо. При Центрі для надання психологічної допомоги працює військовий капелан. Окрім цього організовуються волонтерські акції, відвідування та надання посильної допомоги сім’ям загиблих. Всі волонтери працюють на громадських засадах та проводять величезну роботу з підтримки учасників бойових дій та членів їх сімей, військовослужбовців, які знаходяться, як в зоні проведення АТО, так і на території району. Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню молоді, демобілізовані військовослужбовці є учасниками різноманітних тематичних заходів, що проводяться закладами культури та освіти.

Було зазначено на низькому рівні бажання самих атовців проходити реабілітацію або отримувати санаторно-курортне лікування та наголошено на необхідності проведення роз’яснювальної роботи щодо переваг використання, наданої державою пільги, коли кожен має можливість пройти не лише курс реабілітації та пролікуватися в спеціалізованому закладі а й відпочити, побачити світ, поспілкуватися з різними людьми. З метою укріплення сімейних стосунків обговорювалася можливість організації сімейного відпочинку в санаторіях, походів в кіно, театр тощо. Серед озвучених питань, що потребують втручання різних гілок влади- вирішення на державному рівні статусу добровольців, які не мають посвідчення учасника бойових дій; якісного проведення медичного обстеження контрактників до і після проходження служби; процедури отримання необхідних документів військовослужбовців при демобілізації;  забезпеченості військовими психологами та реальна можливість централізованої забудови земельних ділянок, виділених в місті для учасників АТО та побудова новітнього патріотичного містечка.

Наостанок керівник Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при Херсонській ОДА Наталя Возаловська подякувала присутнім за активну роботу та наголосила на тому, що Центр завжди відкритий до співпраці та готовий допомогти у межах своєї компетенції та можливостей, оскільки найголовніше для його працівників – надавати всебічну підтримку нашим захисникам України. Робота по вирішенню проблемних питань, пов’язаних з соціальною адаптацією учасників АТО та розв’язанню нагальних соціально-побутових проблем їх родин й надалі триватиме.

 

Корисні посилання