У День пам’яті жертв голокосту ромів відбувся концерт-реквієм

04.08.2016 10:53:46
У День пам’яті жертв голокосту ромів відбувся концерт-реквієм

2 серпня у великій залі Херсонського музичного училища пройшов концерт-реквієм «Пам`яті жертв голокосту ромів», присвячений Міжнародному дню голокосту ромів, який був організований за підтримки керівника Ромської ради України, керівника міжнародної громадської організації ромів “КЭТАНЭ”, заслуженого діяча мистецтв України Юрія  Іваненка та директора Херсонського єврейського благодійного-громадського Центру «Хесед Шмуель» Олександра Вайнера.

Під час концерту виступили артисти камерного оркестру «Гілея», народні артистки України  Наталя Лелеко та Тетяна Григорьєва.  Всі гості та учасники заходу мали змогу переглянути  відеокліп, створений хлопчиком – інвалідом з Олешківського  інтернату, в якому зображується  життя видатних ромів, яких знають в усьому світі, а також – відеоматеріали студентів Ромського освітнього фонду.

Під час концерту був проведений екскурс в історію, показані фото і відеоматеріали, в яких розповідалося про життя циган у світі, їх катування у концтаборах і тюрмах, про місця винищення євреїв і циган на Херсонщині, декламували вірші про тяжку долю ромів та євреїв під час Другої Світової війни.

Изображение 088 Изображение 051 Изображение 089 Изображение 087 Изображение 075

Довідка

У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау у газових камерах було знищено 2897 циган. Загалом у цьому таборі з 23 тис. циган, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 тис. чоловік. Вважається, що під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис. до 1,5 млн ромів. В процентному відношенні ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів. Понад 90 відсотків ромського населення Австрії, Німеччини та Естонії було знищено фашистськими режимами. Під час Другої Світової війни в каральних акціях окупаційного режиму в Україні було знищено порядком 19 – 20 тис. осіб національності рома, проте немає даних про загиблих на примусових роботах, у таборах-гетто, під час рейдів проти УПА та радянських партизан тощо.

 

 



Корисні посилання