У Головному управлінні ДФС у Херсонській області відбулася прес-конференція на тему: «Успішні громади, заможні херсонці – це вчасно сплачені бізнесом податки»

11.10.2017 08:26:24

Сьогодні у залі засідань Головного управління ДФС у Херсонській області для представників ЗМІ Херсонщини відбулася прес-конференція на тему: «Успішні громади, заможні херсонці – це вчасно сплачені бізнесом податки».

- Учасники: начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Ігор Клим;
- перший заступник начальника Головного управління ДФС у Херсонській області Ірина Філіппова;
- перший заступник начальника Головного управління ДФС у Херсонській області Дмитро Сосинович;
- заступник начальника Головного управління ДФС у Херсонській області Наталія Невдах;
- заступник начальника Головного управління ДФС у Херсонській області ГУ ДФС у Херсонській області Микола Квасневський.

«Успішні громади, заможні херсонці – це вчасно сплачені бізнесом податки»

На Херсонщині триває децентралізація та об’єднання територіальних громад області та їх місцевих бюджетів, яка дозволяє використовувати додаткові кошти на нові дороги, дитячі садочки, ремонтні роботи у школах, лікарнях та суттєво покращити соціально-економічний добробут мешканців нашої області.

З метою підвищення фінансової спроможності місцевих рад законодавчо передбачено оновлений перелік місцевих податків та зборів: податок на майно, єдиний податок, збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір, який дозволяє якісно впливати на формування дохідної та видаткової частин місцевих бюджетів нашої області. «Місцевим громадам треба навчитися заробляти кошти для свого розвитку. Наше спільне завдання – аби кожен херсонець був обізнаний у питаннях сплати, відповідальності та значущості податків у його власному житті, знав як розподіляються та використовуються державні кошти», - наголосив уже з перших хвилин під час підсумкової прес-конференції начальник ГУ ДФС у Херсонській області Ігор Клим.

Коротко про результати роботи

Цьогорічні 9 місяців принесли від бізнес – спільноти Херсонщини 4,4 млрд. грн. податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Це на 1,2 млрд. грн. або 37 відс. перевищує минулорічний показник.

Також платники податків нашої області перерахували до місцевих бюджетів податкових платежів на 30,7 відс. або 594,7 млн. грн. більше ніж торік. Надходження до бюджетів місцевих громад Херсонщини сягнули 2534,6 млн. гривень.
Протягом січня – вересня 2017 році на рахунки платників відшкодовано 375,9 млн. грн. податку на додану вартість. Це на 151,5 млн. грн. перебільшує обсяги бюджетного відшкодування у минулому році.

Щодо реформування фіскальної служби області

Відповідно до законодавчих змін завершена процедура реформування ДФС в частині перерозподілу повноважень між органами ДФС обласного та районного рівнів. Це стосується функцій адміністрування податків з юридичних та фізичних осіб, погашення податкового боргу та контрольно-перевірочної роботи, які тепер відносяться до повноважень фіскального відомства області.

Станом на 01 жовтня у новій штатній структурі заповнено 336 посад державної служби та 77 посад працівників податкової міліції.

Курорт-2017

За наслідками проведених 211 фактичних перевірок до бізнесменів застосовано штрафних санкцій на загальну суму 3,1млн.гривень. Станом на 01.10.2017 до бюджету вже надійшло понад 40 відс. донарахованих штрафних санкцій або 1,3 млн. гривень.
У порівнянні з минулорічним періодом видача ліцензій зросла майже на 50 відсотків. За продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім 8 бізнесменів Херсонщини позбулися ліцензій. До правопорушників застосовано фінансові санкції у сумі по 6800 гривень кожному.
Всього, протягом січня – вересня 2017 року спеціалісти фіскального відомства провели 204 фактичні перевірки бізнесменів області щодо правил обігу підакцизних товарів та задокументували 224 порушення таких вимог. Несумлінні платники сплатять до бюджету 2,8 млн. грн. штрафних санкцій.

Про туристичний збір

Надходження туристичного збору за 9 місяців п.р. склали по області 2012,8 тис. грн. (за 9 місяців 2016 року надійшло 1209,0 тис. грн.), темп росту 166,5 відсотка.

Про стан легалізації заробітної плати

За підсумками участі у складі міжвідомчих робочих груп з легалізації найманої праці та проведеним контрольно-перевірочним заходам в області виявлено 8925 осіб, праця яких використовувалась без належного оформлення трудових відносин та сплати податків. Внаслідок вжитих заходів до бюджету надійшло 6 млн. гривень. До державної реєстрації залучено 2181 фізичних осіб, сума сплачених податків склала 1,3 млн. гривень.
З початку року 49 підприємств виплатили 3,5 млн. грн. заборгованості із виплати заробітної плати та внесли до бюджету 1,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 0,8 млн. грн. заборгованості з єдиного соціального внеску.

Також, проведено 18 перевірок щодо порушень чинного законодавства при виплаті заробітної плати, за їх результатами донараховано 8,6 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, штрафних санкцій та пені. До бюджету надійшло 0,7 млн. гривень.

Щодо викриття схем розкрадання бюджетних коштів

Завдяки плідній співпраці з правоохоронними органами області спеціалісти відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом нашого відомства контролюють суттєві порушення під час використання коштів місцевих громад.
Так, у вересні поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень за статтею 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» Кримінального кодексу України двома фізичними особами - підприємцями.
На Херсонщині підприємці - «будівельники» взялися виконувати капітальні ремонти гуртожитків та поліклініки за кошти, зібрані платниками податків до місцевого бюджету. Тільки от значно завищили вартість виконаних робіт та заволоділи коштами міської ради у значних розмірах. А власники бюджетних коштів «опрацьовували» нову схему привласнення за допомогою підрядників - фізичних осіб - підприємців - неплатників податку на додану вартість. В діяльності суб’єктів господарювання. задіяних в використанні коштів Херсонської міської ради, вбачаються можливі порушення щодо легальності проведення фінансових операцій на суму 7185 тис. гривень.

Про роботу податкової міліції

За матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у Херсонській області внесено до ЄРДР та розпочато 74 кримінальних провадження, з них іншими правоохоронними органами внесено до ЄРДР 19 кримінальних проваджень (ефективність роботи з викриття кримінальних правопорушень – 75%).

Повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 24 особам, до суду з обвинувальним актом направлено 24 кримінальні провадження, в т.ч. 3 - за «тяжкими злочинами».

Відшкодована сума збитків у закінчених кримінальних провадженнях складає – 5,8 млн.грн. Відшкодована сума збитків у кримінальних провадженнях, які розслідуються – 9,9 млн.грн. Всього до бюджету відшкодовано – 15,7 млн. гривень.

Платниками області заявлено до відшкодування з бюджету на розрахункові рахунки – 514,6 млн. грн. та 1,6 млн.грн. - у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету.

З початку поточного року на рахунки платників області відшкодовано 375,9 млн.грн. або 73% від суми заявленого до відшкодування.

В ході відпрацювання схем незаконного формування податкового кредиту з ПДВ за матеріалами ОУ розпочато 4 кримінальних провадження за ч.3 ст.191 КК України.
Зменшена до відшкодування сума ПДВ та незаконно відшкодована сума ПДВ, яка є предметом досудових розслідувань, складає 5,2 млн. гривень.

У поточному року викрито та припинено діяльність 1 «конвертаційного центру», до складу якого входило 13 транзитно-конвертаційних підприємств.

За результатами їх відпрацювання встановлено 7 підприємств, по яких є доказова база про фіктивність та внесено інформацію до АІС "СФП". Загальний обсяг проконвертованих коштів складає 51,8 млн. гривень.

Щодо блокування податкових накладних

Робота системи моніторингу ризиків та блокування податкових накладних дозволяє суттєво перекрити низку лазівок, які використовуються для створення фіктивного податкового кредиту. І це черговий крок до – «прозорого» ПДВ!

Станом на 01 жовтня п.р. комісією ДФС України розглянуто 3314 повідомлень платників податків Херсонщини на підтвердження реальності проведених операцій по зупиненим податковим накладним. За підсумками перевірок прийнято рішення по всім документам, з них 2529 – позитивні. І тільки по 785 накладним відмовлено.

Спеціалісти відомства докладають максимум зусиль, щоб допомогти сумлінному бізнесу, у якого виникають певні проблеми з блокуванням податкових накладних.
Так, щопонеділка та щосереди об 11-00 у приміщенні фіскальної служби області платники області мають можливість отримати інформаційну допомогу у разі зупинення податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щодо проведення перевірок бізнесу

Робота органів ДФС у Херсонській області зосереджено на зниженні адміністративного тиску на сумлінних платників податків та посиленні уваги на ризикових суб’єктів господарювання.

Кількість проведених позапланових перевірок зменшилась з 262 за 9 місяців 2016 року до 191 за аналогічний період 2017 року (скорочення відбулось на 27,1 відсотків).
Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» запроваджено оприлюднення плану-графіка проведення документальних перевірок на офіційному веб-порталі ДФС України в термін до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитись такі перевірки. В поточному році план-графік перевірок на 2018 рік буде оприлюднений до 25 грудня.

Про облік платників податків

Станом на 01.10.2017 у фіскальній службі області на обліку перебуває 30682 суб'єкти господарювання - юридичні особи та 45086 фізичних осіб - підприємців.
З початку року на облік в органах державної фіскальної служби Херсонської області взято 1138 новостворених юридичних осіб та 5629 фізичних осіб – підприємців.

Станом на 01.10.2017 сільськогосподарськими товаровиробниками подано 208 заяв про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, з них включено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації 56 платників.
Протягом квітня - вересня п.р. 28 підприємств Херсонської області отримали бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у сумі 21 973,1 тис. гривень.

Про майнові податки

У серпні 2017 року закінчилася кампанія з нарахування майнових податків фізичним особам. По області 250 тисяч громадян – отримали повідомлення про сплату 109 млн.грн. земельного податку та орендної плати. Рівень добровільної сплати податку склав понад 90%. Всього фізичні особи разом із приватними підприємцями вже сплатили 156 млн.грн. плати за землю, що в 1,4 рази більше ніж торік.

Слід зазначити: у 2017 році фізичні особи вперше сплачували податок на нерухомість за нежитлову нерухомість. Всього громадянам було нараховано 5,4 млн.грн податку на нерухоме майно, до місцевих бюджетів вже сплачено 4,7 млн.грн. або в 2 рази більше ніж торік.

Про податковий борг та заборгованість по єдиному внеску

Cтаном на 01 жовтня п.р. сума податкового боргу до зведеного бюджету по Херсонській області складає 647 млн. грн., у т.ч. до державного бюджету – 507 млн. грн., до місцевих бюджету – 140 млн. гривень.

Для забезпечення погашення податкового боргу вживається комплекс заходів стягнення, який протягом 9 місяців дозволив стягнути до бюджетів більше 70 млн. гривень. (державний – 56,5 млн. грн., місцевий 13,7 млн. грн.).

Так, на адресу боржників направлено понад 3 тисяч податкових вимог. Описано в податкову заставу активів юридичних та фізичних осіб на суму 150 млн. гривень. За рішенням суду з рахунків боржників юридичних осіб стягнуто 7 млн. грн., фізичних осіб - 600 тис. гривень. Здійснювалась реалізація майна боржників на суму 9 млн. гривень. В межах процедур банкрутства боржників отримано надходжень на суму 2,7 млн. гривень.
Актуальним залишається питання заборгованості населення за користуванням землею.
На Херсонщині майже 109 тисяч фізичних осіб, які мають земельні ділянки під власними забудовами та іншому користуванні, заборгували перед місцевими громадами плати за землю на суму 24,2 млн. гривень.

Значні суми плати за землю заборгували громадяни Голопристанського району – 3,2 млн. грн., Олешківського – 2,1 млн. грн. та Бериславського районів – 2,0 млн. грн.
Окрема увагу приділяється погашенню заборгованості по єдиному внеску на соціальне страхування. Станом на 01 жовтня така заборгованість складає 97 млн. гривень. Спільно з органами державної виконавчої служби в межах виконавчих проваджень самостійно погашено боржниками та примусово стягнуто заборгованості з ЄСВ на суму 6,7 млн. гривень.

Щодо акцизного податку

Роздрібний ринок Херсонщини складають 2576 суб’єктів господарювання, які мають 7112 діючих ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами.

За січень - вересень 2017 року надходження акцизного податку до місцевого бюджету склали 117,4 млн. грн., або 113,0 відс. доведеного індикативного показника. Додатково до місцевих бюджетів області надійшло 13,5 млн. гривень.

«Наше професійне кредо залишається незмінним: гонитва за статистикою – вчорашній день. Реальні результати для бюджетів усіх рівнів і утвердження податкової культури серед платників – день сьогоднішній», - резюмував начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Ігор Клим.

За інформацієєю Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області



Корисні посилання