У Херсоні та інших 16 містах України стартувала світова акція проти насильства

24.11.2017 16:49:12
У Херсоні та інших 16 містах України стартувала світова акція проти насильства

Сьогодні 24 листопада о 17.00 прес-конференцією, проведеною в обласній державній адміністрації було дано запуск у Херсоні всесвітній кампанії «16 Днів Активізму проти ґендерно обумовленого насильства».

Херсон серед 16 міст в Україні отримав право на проведення цієї кампанії у себе. В цих містах України, як і в інших містах світу такі прес-конференції пройшли синхронно і дали старт низці заходів, які триватимуть 16 днів. В містах України та світу, де проходитиме кампанія визначні архітектурні споруди будуть підсвічені в помаранчевий колір, що символізуватиме нетерпимість проти насильства щодо жінок. У Херсоні одночасно з початком прес-конференції було підсвічено Обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша. Також перед прес-конференцією активістами громадських організацій було проведено тематичний флеш-моб.

Кампанія 16 Днів Активізму проти ґендерно обумовленого насильства в Україні починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня, для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі. Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є кричущим порушенням прав людини.

Перед учасниками – журналістами херсонських ЗМІ, громадськими активістами, представниками органів місцевої влади виступили спікери:

- Світлана Колиско керівник правозахисних програм ПРООН в Україні;

- Вадим Чабан, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації;

- Богдан Руденко, заступник директора Херсонського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;

- Олена Микитась, голова ГО «Успішна жінка».

Модерацію заходу здійснювала Лариса Польська, голова правління БО «Фонд громади міста Херсон «Захист».

Виступаючі зазначили, що кожна п'ята жінка в Україні бодай раз у житті зазнавала фізичного або сексуального насильства. Наслідки насильства для економіки країни сягають $10,8 мільйонів на рік лише за офіційними даними, згідно дослідженню Фонду ООН у галузі народонаселення.

Подолання і запобігання насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, необхідні також зміни в свідомості кожного українця та розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним.

Виступаючи на прес-конференції щодо стану гендерної політики в області заступник голови ОДА Вадим Чабан зазначив: «Ми розпочали цю акцію, у повній упевненості, що суспільство готове почути про ці проблеми і рішуче налаштовані проти будь-якого гендерного насильства у ньому».



Корисні посилання