У Херсоні відзначили 75-ту річницю визволення міста від нацистських окупантів

13.03.2019 11:36:48
У Херсоні відзначили 75-ту річницю визволення міста від нацистських окупантів

19 серпня 1941 року після кривавих боїв, виснажені й ледь живі, наші підрозділи відступили за Дніпро, а нацистські окупанти увійшли до міста. 31 місяць, 940 днів і  ночей окупації, знущань та жаху, страт та покарань. Херсонці, яких з повагою сьогодні ми називаємо «Діти війни», це пережили! Вони це бачили! У той час, на багатостраждальній херсонській землі, загинуло 40 тисяч полонених: солдат, офіцерів, моряків, підпільників.

Сьогодні, 13 березня, на спомин тих подій, коли земля здригалася від рішучого наступу визволителів міста Херсона від нацистських окупантів відбувся урочистий мітинг та церемонія покладання квітів до пам’ятника Невідомого солдата.

У цей день, вшанувати визволителів та їх героїчний подвиг прийшли у Парк Слави представники обласної та міської влади, ветерани, військовослужбовці, учнівська молодь, громадськість міста.

На заході був присутній один (останній) із наших героїв–визволителів Херсона. Це -  Дмитро Кирилович Перетяпко. Йому ми завдячуємо миром,  який він виборював для нас – прийдешніх поколінь українців, у пеклі Другої світової. Саме він, 75 років тому в полум’ї восьмигодинної битви за Херсон, визволяв наше  місто!

Вдячні херсонці оплесками вітали Героя-Визволителя.

Сьогодні, у найважчий для нашої країни час за всю історію незалежності, українським  воїнам є на кого рівнятися – на наших героїчних дідів та прадідів.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять, тих хто віддав своє життя, звільняючи Херсон від ворога.

По завершенні, вдячні жителі міста поклали вінки та квіти до пам’ятника Невідомому Солдату, пам’ятного знаку на честь загиблих у зоні антитерористичної операції, та на Алею Героїв.

Ми пам’ятаємо подвиг Героїв…Корисні посилання