У Каланчацькому районі відбувся психологічно-правовий семінар для демобілізованих та їх родин

01.07.2016 15:31:37
У Каланчацькому районі відбувся психологічно-правовий семінар для демобілізованих та їх родин

У Каланчацькому районному будинку культури для учасників АТО та їх рідних 24 червня 2016 року пройшов виїзний семінар.

У заході також взяли участь голова Каланчацької районної державної адміністрації Ганна Загорулько та члени центру допомоги учасникам АТО при Каланчацькій районній державній адміністрації.

Психологічна, юридична, інформаційна допомога і духовна підтримка – програма зустрічі була насиченою та результативною.

Заняття розпочав отець Андрій Калита, – військовий капелан, керівник Центру духовного розвитку «Джерело життя». І коли він говорив, як події на війні «наздоганяють» бійців у мирному житті, він навів приклад з власного досвіду.

Під час заходу Андрій Калита значну увагу приділив роз’ясненню фізичних та душевних ран, а саме: охарактеризував їхні властивості, чим вони відрізняються, а також зупинився на шляхах подолання саме душевних ран. З цією метою Андрій Калита запропонував учаснику зустрічі – демобілізованому військовослужбовцю у неповну банку з крупою, що символізувала сміття, вкласти камінці щастя, любові, здоров’я, добробуту… Усі не вміщалися, аж поки боєць не відсипав трішки крупи, не поклав камінці й не засипав їх зверху зерном.

Цією вправою Андрій Калита спонукав присутніх зрозуміти: щось подібне відбувається в головах. Дуже легко загубитися в інформаційному просторі, якщо не керуватися людськими цінностями.

Крім того, учасникам показали короткометражку «Most» (Міст) – фільм невеликий, всього кілька хвилин, але за цей час, він буквально «вивертає душу». Це дійсно неймовірно боляче, зробити такий вибір, який робив головний герой: врятувати сотні людей – ціною загибелі своєї дитини. І пройшовши через глибоке горе, він зміг прийняти, що жертва була не марною.

Потім кожен учасник зустрічі малював на папері свій власний біль, стискав і спалював. І така, здавалося б, проста вправа, – і справді заспокоює страждаюче серце, і легше стає дихати, і світ стає яскравішим. І, як говорить отець Андрій, – тільки так, переживши гнів і неприйняття події, через біль і розчарування, ми підходимо до початку нового життя. Легкої «лазівки», обхідного шляху немає. Щоб йти далі, треба це пережити. Питання тільки в тому, зламає тебе горе, або ти піднімешся вище.

Після плідної психологічної роботи учасники семінару вчилися справлятися зі стресом, долати посттравматичний синдром у повсякденному житті.

Далі юрист Інформаційного Ресурсного Центру «Правовий простір» Володимир Орловський розповів військовим та їхнім родичам про пільги, які працюють, забезпечені частково та просто задекларовані на папері. Також, у форматі питання-відповідь провів групову юридичну консультацію й надав персональні консультації зацікавленим учасникам.

Координаторка Інформаційного Ресурсного Центру «Правовий Простір» Анна Мартинюк упродовж заходу проводила анкетування учасників, презентувала та поширювала буклети військової тематики.

Додатково. Правову допомогу можна отримати через гарячу лінію «Правового простору» з понеділка по п’ятницю з 10 до 18 години: 093-14-77-303, 099-46-83-848. Прийом юриста по понеділках: з 10 до 15 години за адресою: Херсон, вул. Фрунзе, 2, оф. 6.

Відвідувачі порталу «Правовий простір» можуть поставити питання юристу в розділі «Консультація юриста впродовж 24 години» або звернутися за допомогою до юристів Мережі Центрів правової інформації та консультацій у чат.

Отець Андрій приймає в будні дні: Херсон, вул. Перекопська, 3, телефон: 050-418-10-01.

Крім того, нагадуємо, що при Каланчацькій районній державній адміністрації діє Центр допомоги учасникам АТО за адресою: смт Каланчак, вул. Херсонська (Леніна), 1, кабінет № 9, телефон: (05530) 3-17-64.

Корисні посилання