У Новій Каховці відбувся мітинг пам’яті та скорботи

22.06.2017 13:11:24
У Новій Каховці відбувся мітинг пам’яті та скорботи

Сьогодні о 9.00 у Парк Слави прийшли керівництво міста, депутати Новокаховської міської ради, молодь, мешканці міста, працівники бюджетних установ щоб згадати тих, хто не повернувся з війни, що розпочалася недільним ранком 22 червня 1941 року.

 «Давайте у цьому священному місті згадаємо тих, хто загинув у полум’ї світової війни! – закликав міський голова Володимир Коваленко. – Замислімось: а чи достойні ми тієї великої жертви? Завершиться захід, наш парк стане безлюдним. Поодинокі прохожі будуть минати Вічний вогонь. І дуже хочеться, аби ми в своєму заклопотаному повсякденні знаходили хвилину, годину чи більше, аби згадати ці події і розповісти дітям, онукам, знайомим. Згадати дідів, прадідів. У нашій країні сьогодні ллється кров. Невже нам мало жертв, аби знову, неначе у забутті, знов і знов повертатися до такого жахливого способу з’ясування відносин і вирішення конфліктів? Я звертаюсь до себе, до вас, до всіх людей: пам’ятайте про минуле, з гідністю і пошаною живіть у дні сьогоднішньому».

Також до присутніх на мітингу звернулися ветеран Другої світової війни, полковник у відставці, учасник бойових дій, учасник звільнення України, нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни та 12 медалями Степан Тимофійович Міненко, керівник ГО «УБД та ветеранів АТО – Біла Стріла » Дмитро Марков, секретар Новокаховської єпархії отець Миколай.

Лунали пісні у виконанні народного хору ветеранів війни та праці під керівництвом Світлани Ричкової.

В ході заходу відбулось відкриття меморіальної дошки на честь дня визволення Ключового – прабатьківської землі сучасної Нової Каховки. Плита перенесена з району міської пристані до Парку Слави і відсьогодні знайшла місце поряд з могилами невідомих солдатів, які загинули за Батьківщину при обороні і звільненні нашої території.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх полеглих за Батьківщину у кривавих війнах – минулій і сьогоденній.

Завершився мітинг традиційною церемонією покладання квітів.

Корисні посилання