«У світі все змінюється, вічні - лише самі зміни»

23.12.2016 09:51:25
«У світі все змінюється, вічні - лише самі зміни»

 

На завершенні року, стало символічним проведення навчання на тему: «Управління змінами. Як себе змінити?» спікером якого був керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський.

У передчутті Нового року, який кожен прагне почати з чистого аркушу, очікуючи змін – почуті поради покладуть іх початок!

Розпочнемо з того, що все що сприймається – проходить через наші думки. Ми формуємо стереотипи мислення, в залежності від того як сприймаємо речі, людей тощо – стереотипи перетворюються в звичку. Нам здається що зміни – це важко, але для них потрібна лише допомога, або рушійна сила щоб подивитися на них по-іншому. «Перешкод немає – перешкоди лише в голові!» – цитує Володимир Іванович. Дуже важливо повірити в те, що хочеш змінити, усувати перешкоди, привертати увагу до маленьких успіхів та продовжувати  рух в напрямку досягнення змін.

4

На апаратному навчанні кожен зміг почерпнути для себе корисну інформацію, яка зможе в подальшому стати рушійною силою для змін як індивідуальних, так і професійних.

6

Володимир Іванович у своєму виступі розгорнуто і ґрунтовно розкрив поняття змін і опору. Зміни це проблема технічного характеру: треба знайти правильну структуру, здійснити перебудову, здолати опір, усунути функціональні недоліки. Головною проблемою у впровадженні змін є опір. Опір – це природна реакція в контексті процесів, пов’язаних зі змінами. Його мета – захистити від втрат. Опір може свідчити про (не)стабільність /прийняття владних стосунків.

Володимир Іванович провів наочне ситуаційне завдання для візуалізації поняття опору. Учасники завдання, відштовхуючись руками один від одного, показали три варіанти2 опору: рівнозначний опір двох осіб, де кожен здійснює силу проти опонента; опір, при якому одна людина різко відступає, змушуючи опонента швидко рухатися вперед, проте без підтримки; опір, при якому одна людина відступає поступово, завдяки чому опонент має змогу рухати свого супротивника в зручному для нього напрямку, «обережно», без різкого опору втілюючи зміни та покращення. Також слухачі дізналися про три рівні опору: рівень обізнаності; рівень емоційної та фізіологічної реакції на зміни; рівень підсвідомого.

Корисними та важливими також стали рекомендації щодо ефективного впровадження змін, сформовані Володимиром Івановичем. Рекомендації представлені у вигляді питань, які людина може поставити до себе і визначити моменти, що перешкоджають здійсненню покращень та змін у собі та в роботі.

На завершення Володимир Іванович щиро побажав всім присутнім  оптимізму та віри в здатність змінювати себе: «Наша доля – це не випадковість, це результат нашого вибору».

Корисні посилання