Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрація попереджає: своєчасно сповіщайте про зміни у ваших родинах для вчасного перерахунку субсидії!

13.04.2018 13:20:01
Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрація попереджає: своєчасно сповіщайте про зміни у ваших родинах для вчасного перерахунку субсидії!

На території Олешківського району протягом опалювального сезону 2017–2018 років державною допомогою у вигляді житлової субсидії скористувалось більш ніж 20 тис. домогосподарств

Для багатьох сімей отримання субсидії стало суттєвою підтримкою в оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги, насамперед – за газ та електрику, які використовувались для обігріву житла.

Субсидія – це безповоротна державна допомога у сплаті комунальних послуг.
Не зважаючи на те, що програма житлових субсидій існує далеко не перший рік, на сьогоднішній день мають місце непоодинокі випадки невиконання громадянами умов отримання субсидії. Після виявлення цих фактів нарахування допомоги припиняється, а незаконно отримані державні кошти доводиться частково чи повністю повертати.

Вкотре звертаємось до всіх отримувачів субсидій: не забувайте, що у разі будь-яких змін у складі вашої родини, на яку оформлена субсидія (хтось помер, зареєструвався або знявся з реєстрації), необхідно протягом одного місяця повідомити про це управління соціального захисту населення. Це необхідно для того, аби потім не повертати гроші та щоб у подальшому не виникли непорозуміння при перерахунку та нарахуванні субсидії.

Також нагадуємо, що для призначення субсидії сукупний дохід родини (домогосподарства) обчислюється з урахуванням доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за які враховуються доходи. Тому батьки, які мають дітей, яким виповнилося 14 років, і які отримали ID-картки, мають звернутися до управління соціального захисту населення та надати копію відповідного документу. Ця інформація необхідна для отримання довідки про доходи з Державної фіскальної служби для призначення субсидії на новий період. За відсутності цих документів (ID-картки дитини, якій сповнилось 14 років) нарахування на наступний період з 01 травня 2018 року субсидії не буде проведено.

Відповідно до формули розрахунку субсидії, розмір допомоги залежить від сукупного доходу сім’ї: чим більша кількість членів сім’ї та її сукупний дохід, тим меншою є компенсація держави за комунальні послуги і навпаки.

Субсидія розраховується окремо на опалювальний сезон й окремо на літній період, виходячи виключно з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і вартості послуг у ці періоди. Також ризикують залишитися без субсидії отримувачі субсидії, які не платять за «комуналку» і в них утворився борг.

При призначенні субсидії на наступний термін враховується наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати будь-якої житлово-комунальної послуги. За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін призначатися не буде. Тому для отримання права на призначення субсидії з травня 2018 р. на новий період рекомендую заздалегідь перевірити стан розрахунків за спожиті послуги.

Частина мешканців Олешківського району, які є працюючими, в тому числі працюючі пенсіонери, що мали великі розміри субсидій в минулих роках, отримали їх в цьому опалювальному періоді в розмірах менших від очікуваних, або взагалі в так званих «нульових» розмірах. Основна причина – зростання доходів. Минулорічне підвищення пенсій врахується в автоматизованому розрахунку державної допомоги в травні нинішнього року.

В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та вирішення питань, пов`язаних із призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, наданням субсидій, пільг населенню у виняткових випадках.

Корисні посилання