Відбулося чергове засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та Віл/СНІДу

08.02.2019 15:09:27
Відбулося чергове засідання районної ради з питань протидії  туберкульозу та Віл/СНІДу

07 лютого 2019 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Наталі Литовченко відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. На засіданні було розглянуто наступні питання:

         1.Про затвердження Плану роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019 рік.

         2. Про стан захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД в районі та заходи щодо їх профілактики.

         3.Звіт про роботу ради за 2018 рік.      

Активне обговорення виникло під час виступу лікаря-фтизіатра Ірини Бережної, яка зазначила, що за 12 місяців 2018 року вперше захворіло на активний туберкульоз 6 чоловік, проліковано амбулаторно – 17 хворих. Під наглядом протитуберкульозної служби перебувало 7 вогнищ туберкульозу, з них: 3 в сільській місцевості. 9 дітей ізольовано з вогнищ туберкульозу. Померло від туберкульозу 2 чоловіка. За 2018 рік пройшли рентгенологічне та флюрографічне обстеження 5863 чол., що складає 66,4% від запланованих. Туберкулінодіагностику проведено 38,2% серед дітей віком від 0 до 14 років. Покращити в районі ситуацію з флюорографічним обстеженням у 2019 році можливо тільки за рахунок залучення пересувного флюорографу. Невтішна статистика і по захворюваності в районі на ВІЛ-інфекцію та СНІД. На даний час на обліку перебуває 79 хворих на ВІЛ-інфекцію, з них – 4 дітей. За 12 місяців 2018 року виявлено 3 нових випадки. Хворих на СНІД – 18 чол., в т.ч. 2 дітей. Померло 5 чол. від опортуністичних захворювань. В лікарні забезпечено вільний доступ до консультування та безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію. За 2018 рік обстежено в кабінеті «Довіра» 187 чол, «швидкими тестами» - 79 чол.

Після розгляду невтішної статистики члени ради запропонували конкретні пропозиції для внесення їх у рішення засідання ради.

За результатами обговорення питань та з метою покращення роботи по профілактиці туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу прийнято рекомендації ради, які будуть надіслані до виконання  зацікавленим установам, службам, організаціям району.

 

 

Корисні посилання