Відбулося засідання Регіональної ради професійної освіти

08.06.2018 18:30:38
Відбулося засідання Регіональної ради професійної освіти

8 червня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із своїм заступником Андрієм Балонєм провів засідання Регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) при Херсонській обласній  державній адміністрації.

Під час засідання було обговорено виконання регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників у закладах професійної освіти у 2017 році.

Загальний обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах області на 2017 рік становив 4088 осіб, у тому числі кваліфіковані робітники – 3963 осіб, молодші спеціалісти – 125 осіб.

На навчання за регіональним замовленням було прийнято 3524 особи, що становить 86% від планового показника (у 2016 році - 95,7%).  Невиконання замовлення складає 562 особи, проти 161 осіб торік.

Також на порядку денному було питання пріоритетних напрямів розвитку професійної освіти області у 2018 році; стан та тенденцій розвитку ринку праці Херсонської області у 2018 році.

«Наразі ми бачимо тенденцію зниження популярності деяких спеціальностей у професійно-технічних навчальних закладах через недостатню профорієнтаційну роботу. Слід продумати нові механізми, які можна застосувати, аби не лише визначати кількість гостродефіцитних професій, але і як знайти тих, хто їх заповнить», - зазначив Андрій Гордєєв.

«Ми можемо констатувати те, що той підхід, який був вибудуваний нами у минулому році – показав свою ефективність, але частково. Ми проведемо роботу разом з навчальними закладами, департаментом освіти та Державною службою зайнятості та представимо вирішення цього питання», - прокоментував Андрій Балонь.

Серед основних соціально-економічних орієнтирів професійної освіти на сьогоднішній день є: створення належних умов для забезпечення країни якісним трудовим потенціалом шляхом професійної самореалізації особистості, задоволення її потреб у професійних освітніх послугах, надання якісної професійної підготовки з урахуванням вимог ринку праці.Корисні посилання