У Білозерському районі обговорили ефективність використання альтернативних джерел енергії

10.10.2013 16:44:00

09 жовтня 2013 року відбулась нарада з питання використання альтернативних джерел енергії в сільському господарстві, зокрема, на теплицях та в тваринництві

У районній державній адміністрації 09 жовтня 2013 року відбулась нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, голів сільських рад з питання використання альтернативних джерел енергії в сільському господарстві, зокрема, на теплицях та в тваринництві. 
На нараді заступник голови райдержадміністрації Геннадій Маханько відзначив, що альтернативна енергетика покликана сприяти вирішенню, передусім, двох важливих проблем: енергоефективності та екологічної безпеки. “Наші природні чинники дозволяють широко використовувати цілу низку відновлювальних джерел енергії – енергію вітру, сонця, ґрунту, ґрунтових вод та використання різних видів біопалива”, – зазначив він.
Це питання дуже важливе для району у зв’язку з реалізацією проекту «Херсонщина – територія здоров’я», суть якого – кластерний підхід з впровадження новацій у сфері агропромислового розвитку, охорони здоров’я, розвитку транспортно-логістичної інфраструктури, енергоефективних технологій, рекреаційно-туристичної сфери та Херсонщини як екологічно чистої території. Даний проект реалізується на виконання завдань та доручень Президента України щодо забезпечення економічного розвитку регіону задля забезпечення якісних умов життя населення. 
Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Куліш повідомив, що в ряді господарств району це питання вже вирішується. В агрофірмі радгосп «Білозерський» з метою зниження енерговитратності виробництва виноградних виноматеріалів, перекурки виноградних та коньячних спиртів на підприємстві було проведено роботи по переоснащенню котельної з природного газу під альтернативне паливо – палети. За підрахунками економічна ефективність – 170%. Крім зменшення витрат у декілька разів на вироблення пари, головний ефект – зменшення шкідливих викидів в атмосферу.
Для обігріву тваринницьких приміщень в ДП ХДП «Біологічна фабрика» використовують піч «Булер’ян», яка теж дає велику економію та має незначний вплив на навколишнє середовище. В сільському господарстві, особливо присадибному, тепличних виробництвах, сонячні батареї могли б забезпечувати подачу води за допомогою насосів та полив рослин, а в тваринництві – подачу води для тварин. Системи сонячних батарей з акумуляторами є практично єдиними економічно придатними для живлення апаратури в умовах відсутності мережі центрального енергопостачання. Майбутнє сільського господарства за відновлювальними енергозберігаючими технологіями – це конкурентоспроможна та екологічно чиста продукція.

Корисні посилання