У Новій Каховці обговорили проект будівництва сміттєпереробного заводу

11.06.2013 21:34:00

На минулому тижні відбулась зустріч першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова з іспанськими інвесторами проекту будівництва в місті Нова Каховка сміттєпереробного заводу

На минулому тижні відбулась зустріч першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова з іспанськими інвесторами проекту будівництва в місті Нова Каховка сміттєпереробного заводу. Головним завданням було знайти такий проект, який дає можливість місту залишатись безпечним для проживання та бути привабливим для туристів. Завдяки зусиллям влади та представників командитної організації «Львіворгсинтез» знайдено проект, який впроваджує європейську систему поводження з побутовими відходами, застосовуючи  сучасні технології збору сміття та його утилізації. Цим проектом передбачено також  утилізація твердих побутових відходів, які вже знаходяться на полігоні. 
В минулому році на громадських слуханнях вже обговорювався проект будівництва заводу за німецькою технологією. Потужність заводу – 100 тонн сміття на добу, кінцевий продукт – дизельне паливо, що дає змогу швидко окупити затрати на будівництво. Про свою готовність інвестувати проект говорили засновники інвестиційного фонду Віціана Хуан Марія Гарсіа і Домінгес Антоніо Кісада, а також повірений у фінансових справах Хуан Касані. Разом з ними на зустрічі були член Наглядової ради командитної організації «Львіворгсинтез», кандидат технічних наук Валерій Шварц, генеральний директор компанії Іван Романюта, координатор проекту Наталія Ключук. 
Крім першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова на зустрічі були присутні головний архітектор міста Микола Плюйко, директор фірми «Олеся» Валерій Сєров. Засновники інвестиційного фонду розповіли про свою участь в проектах щодо переробки сміття, про заводи, побудовані в Барселоні та Каталонії. За словами іспанських інвесторів сміттєпереробні заводи є екологічно чистими, безпечними для мешканців.
 
Підсумком зустрічі є домовленість про спільну поїздку до Польщі, де вже працює один завод та на будівництво іншого, для знайомства з проектною документацією. Після Польщі – візит до Німеччини, на завод, який виготовляє необхідне обладнання для переробки сміття. Гості також познайомились з містом та побували на площадці, яка виділена під будівництво сміттєпереробного заводу.

Корисні посилання