У Новій Каховці за 2013 рік на безкоштовне медикаментозне лікування онкохворих було виділено 244,5 тис. грн

05.02.2014 23:29:00

В рамках реалізації завдань Президента України у Новій Каховці за 2013 рік на безкоштовне медикаментозне лікування онкохворих було виділено 244,5 тис. грн

03 лютого в рамках реалізації в регіонах завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення держави, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань  відбулася відкрита апаратна нарада. Нараду відкрив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, який зазначив: «У Новій Каховці для вирішення питань охорони здоров’я населення прийнято і діє цілий ряд програм. Серед них і міська програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року (прийнята у 2011 році). З міської казни щороку виділяється 250­260 тис. грн, завдяки чому хворі мають можливість безкоштовно отримати певні препарати. У 2013­му на безкоштовне медикаментозне лікування онкохворих було виділено 244,5 тис. грн». 
Невтішні цифри озвучила заступник головного лікаря ЦМЛ з консультативно­діагностичних питань Ольга Червоненко.  На 1 січня 2014 року в Новій Каховці на диспансерному обліку знаходиться 1828 онкологічно хворих, з яких 1163 — жінки, 8 — діти до 14. 156 хворих за минулий рік померло, а у 290 осіб рак було виявлено вперше. Найбільша кількість із вперше виявлених онкозахворювань впродовж 2013 року —рак шкіри (53 випадки), молочної залози (51) та рак легенів (24). В цілому ж, серед основних причин смертності населення на першому місці залишаються хвороби системи кровообігу, на другому — злоякісні новоутворення, на третьому — травми та отруєння. 
Та, не дивлячись на проблеми, лікарі не втрачають оптимізму й підбадьорюють громадян, які, зазвичай, сприймають діагноз «рак», як вирок. Адже окрім страху, іншої реакції ця хвороба, напевно, як і будь-яка інша, не викликає. Медики наголошують: «Кожен з нас повинен усвідомлювати, що здоров`я — це найцінніше, що є у людини, і ми просто зобов`язані берегти його. Рак — це не смертний вирок. Найголовніше — вчасно виявити. На 1­2­й стадіях — це виліковна хвороба. Виявлення її в цей період гарантує збереження активного, повноцінного життя та працездатності. Тож на даний час велика увага приділяється профілактичним оглядам. Щороку онкопрофогляди проходять 23­24 тис. жінок та близько 10­11 тис. чоловіків. І якщо наші постійні зусилля повертають надію людям, то наша праця недаремна». 
30 січня у ЦМЛ проходив день відкритих дверей у кабінеті онколога й усі бажаючі мали нагоду звернутися до нього зі своїми питаннями. Того дня лікаря відвідали близько 20­ти людей, деякі з них були направлені на подальше обстеження. Також під час наради обговорювалися питання, якими на даному етапі живе лікарня. Це і медична реформа, і фінансування галузі, і ремонтні роботи на території ЦМЛ, і робота лікарської консультативної комісії та багато інших. Головний лікар Ігор Гайдаманчук, підводячи підсумки, сказав: «Становище не з легких, але ми повинні працювати, ні на хвилину не забуваючи про головний обов’язок лікаря — забезпечувати життєдіяльність й здоров’я наших громадян».

Корисні посилання