На Херсонщині розпочинається пілотний проект впровадження сучасних технологій для управління розвитком регіону та громад

30.08.2019 12:45:01
На Херсонщині розпочинається пілотний проект впровадження сучасних технологій для управління розвитком регіону та громад

30 серпня відбулася серія робочих зустрічей керівників ОДА з командою Центру розвитку інновацій та селекторна нарада голови ОДА, Юрія Гусєва, у якій взяли участь всі представники органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій, а також керівники департаментів Херсонської ОДА. Під час наради було обговорено ряд питань, зокрема - вирішено розпочати впровадження хмарного рішення реєстру територіальних громад (РТГ) та створення єдиного адресного реєстру для формування бази жителів області та громад. На основі цих актуалізованих демографічних даних надалі розробляти стратегії, програм, проекти розвитку, складати бюджети. Демографічні дані надалі будуть автоматично уточнюватися в процесі щоденної експлуатації РТГ та їх бази даних у хмарі у дата центрі, який захищений за всіма українськими та міжнародними стандартами безпеки.

Фактично, це створення основи для проведення в інноваційний спосіб перепису населення, необхідність якого відзначив Президент України у своєму Указі від 29.07.2019, а Прем’єр-Міністр 30.08.2019 підняв питання про необхідність його проведення до кінця 2019 року і позбутися “неэффективных соціальних програм, бо Уряд не розуміє зараз, скільки в Україні людей". Таким чином, за ініціативи Юрія Гусєва, Херсонська ОДА створить «полігон» для апробації інновацій в сфері цифрової трансформації України та реалізації ідеї Президента України щодо побудови “держави в смартфоні”.
Усі учасники наради, у тому числі - органи місцевого самоврядування, одностайно позитивно висловилися, що ця ініціатива є вкрай необхідною та актуальною й потребує впровадження.

Вже наступного тижня визначаться відповідальні координатори впровадження проекту в кожній з місцевих громад та безпосередні виконавці - оператори реєстрів. Вони оперативно пройдуть навчання фахівців Центру розвитку інновацій спільно з місцевим Центром розвитку місцевого самоврядування.

Впровадження в області першого етапу проекту планується до кінця цього року. Для його реалізації Хеерсонська ОДА готує необхідні рішення.

Більше про проект «E-рішення для громад», який реалізує Центр розвитку інновацій - www.cid.center/e-solutions Корисні посилання