В облдержадміністрації відбулася зустріч з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

13.09.2018 10:47:11
В облдержадміністрації відбулася зустріч з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

Сьогодні, 13 вересня, в обласній державній адміністрації відбулася зустріч директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Дмитра Бутрія з з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин паном Ламберто Заньєр.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин – посадова особа ОБСЄ. Основним методом роботи Верховного комісара є «тиха дипломатія», завданням – попередження конфліктів та термінові дії щодо запобігання переростання міжетнічної напруженості в конфлікт.

Так, у ході регіонального візиту обговорювалися питання міжетнічних відносин в Херсонській області, імплементації Закону України «Про освіту», підготовки Концепції державної етнонаціональної політики.

Дмитро Бутрій розповів поважному гостю, що на території Херсонщини діє 45 зареєстрованих громадських організацій, найбільше з яких кримськотатарських, турецько-месхетинських, німецьких.

«Обласна державна адміністрація всіляко сприяє у задоволенні потреб представників національних меншин на Херсонщині. З цією метою при ОДА вже не перший рік працюють громадська рада, рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, обласна рада з питань національностей та корінних народів, які є дорадчими органами облдержадміністрації. Така співпраця забезпечує відкритість влади, урахування потреб усіх громадян області у прийнятті державницьких рішень, адже тільки у співпраці з представниками громадськості можна досягти позитивних результатів».

Окрім того, директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації поінформував, що з метою підвищення рівня толерантності та активізації взаємодії з інститутами громадянського суспільства при Херсонській обласній державній адміністрації створено Раду церков і релігійних організацій (далі – Рада), яка є потужним органом для об’єднання громадських і релігійних організацій щодо національно-духовного і культурного відродження Херсонщини. До Ради увійшли представники 13 релігійних конфесій і деномінацій.

Таке рішення було прийняте у зв’язку з тим, що на території Херсонської області проживають представники 115 національностей і зареєстровано 938 релігійних організацій, які також повинні співпрацювати між собою.

Ведучи мову про процес імплементації Закону України «Про освіту», було зазначено, що наразі триває процес переходу навчальних закладів з російськомовного на україномовне викладання відповідно до Орієнтовного плану переведення російськомовних загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської області на українську мову навчання.

При цьому для осіб, які належать до національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, здійснюється поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.



Корисні посилання