В ОДА створять комісію з питань організації якісної підготовки та сталої роботи об’єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2018/19 року

12.06.2018 10:49:25
В ОДА створять комісію з питань організації якісної підготовки та сталої роботи об’єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2018/19 року

Сьогодні таке рішення було прийнято під час засідання колегії ОДА у ході розгляду питання про підсумки проходження опалювального сезону 2017/18 року та затвердження першочергових заходів з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.

Як доповів в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації Віктор Рассолов  Херсонська область потрапляє в першу вісімку областей в Україні із найменшою сумою заборгованості за спожитий природний газ.

Станом на 01 квітня 2018 року населення області розрахувалося за житлово-комунальні послуги на 62%, (по Україні – 75%), що на 3,9% більше в порівнянні із попереднім місяцем поточного року. Рівень розрахунків населення за послуги з теплопостачання по області складає 51,3%.

Щодо питань, які не були вирішені під час проходження минулого опалювального сезону було акцентовано увагу на проблемному питані в оснащенні багатоквартирних будинків лічильниками обліку теплової енергії є відсутність фінансування з міських бюджетів заходів на закупівлю та встановлення цих приладів.

Причинами несвоєчасного отримання централізованого теплоносія до житлових будинків, де створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків є відсутність укладених угод про розмежування зон експлуатаційної відповідальності між теплопостачальними підприємствами та ОСББ.

Херсонський міськвиконком, посилаючись на делегування повноважень районним у м. Херсоні радам щодо роботи з ОСББ, не вживав достатніх заходів для врегулювання цієї ситуації. За результатами недостатньо проведеної роботи з головами ОСББ мешканці несвоєчасно отримали теплоносій.

Альберт Зангієв, голова правління ПАТ "Херсонгаз" зазначив, що відключення багатоквартирних будинків від споживання газу буде здійснюватися під час опалювального сезону через відсутність таких укладених договорів, тому варто завчасно подбати про такі заходи.

Також було наголошено, що органи місцевого самоврядування не дотримуються вимог Закону України «Про теплопостачання», яким визначено, що схеми теплопостачання населених пунктів переглядаються кожні 5 років з метою їх удосконалення та техніко-економічної оптимізації. До теперішнього часу відкоригована Схема теплопостачання м.Херсона на 2011 – 2020 роки не затверджена рішенням Херсонської міської ради і не погоджена з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Така ж ситуація склалася і в містах Каховка й Олешки. Відсутність введеної в дію Схеми теплопостачання м. Херсона унеможливлює перехід до подальших заходів з переведення на автономне опалення закладів соціально-бюджетної сфери обласного підпорядкування старої частини м. Херсона.

ОДА має вжити заходів щодо забезпечення опаленням Херсонського училища культури Херсонської обласної ради, науково-літературного відділу Херсонського обласного краєзнавчого музею, музею-квартири Б.А. Лавреньова  та науково-природничого відділу Херсонського обласного краєзнавчого музею , які будуть відключені від мереж централізованого опалення відповідно до відкоригованої Схеми теплопостачання м. Херсона на 2011 – 2020 роки.

Також серед проблемних питань і введення  в експлуатацію до початку нового опалювального сезону технологічну установку для осушки газу і приведення його до нормативних показників за вмістом вологи на базі Стрілкового газового родовища для попередження перебоїв з газопостачанням у Генічеському районі.

Тож,  на меті комісії з питань організації якісної підготовки та сталої роботи об’єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2018/19 року, яку очолить заступник голови ОДА Олександр Адамчик тримати на контролі усі питання пов’язані з підготовкою та проведенням опалювального сезону.

 

 Корисні посилання