У Великолепетиському районі проаналізували стан забезпечення учасників бойових дій на території інших держав пільгами та компенсаціями

12.02.2014 00:30:00

10 лютого 2014 року о 15 годині перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко провів нараду щодо аналізу стану забезпечення учасників бойових дій на території інших держав пільгами та компенсаціями відповідно до чинного законодавства України

З метою реалізації в районі завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій у республіці Афганістан та на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій (у контексті проголошення 2014 року Роком учасників бойових дій на території інших держав), 10 лютого 2014 року о 15 годині перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко провів нараду щодо аналізу стану забезпечення учасників бойових дій на території інших держав пільгами та компенсаціями відповідно до чинного законодавства України. 
Участь у нараді взяли начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Ігор Подаков, голова районної організації спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Захар Костров, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Ігор Подаков проінформував присутніх про роботу, яка проведена у 2013 році з питання соціального захисту та надання всіх можливих видів допомог, пільг і підтримки учасникам бойових дій у республіці Афганістан та на території інших держав.
Станом на 10 лютого 2014 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Великолепетиської райдержадміністрації перебуває 70 учасників бойових дій у республіці Афганістан та на території інших держав. У 2013 році 15 учасників бойових дій одержали безоплатно ліків на суму 4934 грн та отримали у грошовому вигляді компенсацію за користування комунальними послугами (5843 грн), виплачена 75% знижка вартості твердого палива на суму 43308 грн. Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України (у 2013 році виплачено коштів на загальну суму 45445 грн).
У районі забезпечується виконання статті 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» стосовно надання ветеранським організаціям фінансової підтримки, безоплатного забезпечення будинками, приміщеннями, обладнанням та іншим майном, необхідним для здійснення їх статутних завдань. Зокрема районним бюджетом для здійснення статутних завдань осередку Спілки ветеранів Афганістану на 2014 рік передбачено 10 тис. грн, що складає 100% у порівнянні з 2013 роком.
Підводячи підсумки наради, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко висловив переконання, що, незважаючи на складну політичну ситуацію в Україні, керівництво держави зробить усе можливе, щоб не погіршити положення жодної категорії пільговиків та наголосив: «Відповідно до Указу Президента України та його соціальних ініціатив 2014 рік оголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. Тому ми маємо забезпечити неухильне виконання вимог законодавства щодо соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій».
За результатами проведеної наради прийнято рішення щодо встановлення контролю за виконанням Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Великолепетиською районної державної адміністрації, Великолепетиською районною радою та районним осередком Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), укладеного 12 грудня 2011 року.

Корисні посилання